domainSelskabsInfo

    SANI MEMBRANES A/S

    Navn:
    SANI MEMBRANES A/S
    CVR-nummer:
    35821015
    Adresse:
    Ryttermarken 8, 3520 Farum
    Stiftet:
    2014
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    A/S
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n.
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2014
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for SANI MEMBRANES A/S (CVR 35821015). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    202514,5 mio. kr.-5,3 mio. kr.-4,4 mio. kr.37,9 mio. kr.44,8 mio. kr.
    20245,1 mio. kr.-17,9 mio. kr.-13,9 mio. kr.42,3 mio. kr.49,8 mio. kr.
    20239,3 mio. kr.-5,3 mio. kr.-3,4 mio. kr.55,8 mio. kr.63,6 mio. kr.
    20227,9 mio. kr.313 t.kr.325 t.kr.59,2 mio. kr.62,2 mio. kr.
    20211,2 mio. kr.-2,7 mio. kr.-2,4 mio. kr.18,8 mio. kr.20,4 mio. kr.
    20203,7 mio. kr.563 t.kr.247 t.kr.-6,5 mio. kr.3,6 mio. kr.
    20192,7 mio. kr.674 t.kr.381 t.kr.-6,8 mio. kr.3,7 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for SANI MEMBRANES A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    SANI MEMBRANES A/S (CVR: 35821015) er registreret som aktieselskab, beliggende i Farum, inden for branchen Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n., Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 35821015 blev registreret i CVR den 1. april 2014 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet SANI MEMBRANES A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 7. december 2021. Virksomheden har 25 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 14,5 mio. kr., årets resultat -4,4 mio. kr. og egenkapitalen 37,9 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Ryttermarken 8, 3520 Farum.

    For SANI MEMBRANES A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra -6,8 mio. kr. i 2019 til 37,9 mio. kr. i 2025.

    Virksomheden har haft overskud i 3 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -4,4 mio. kr. mod -13,9 mio. kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. SANI MEMBRANES ApS(1. april 2014 – 6. december 2021)Tidligere navn
    2. SANI MEMBRANES A/S(siden 7. december 2021)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om SANI MEMBRANES A/S

    Hvad er SANI MEMBRANES A/S' CVR-nummer?
    SANI MEMBRANES A/S' CVR-nummer er 35821015. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev SANI MEMBRANES A/S stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 35821015 blev registreret den 1. april 2014. Navnet SANI MEMBRANES A/S har været registreret siden den 7. december 2021.
    Har SANI MEMBRANES A/S tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 35821015 har tidligere heddet SANI MEMBRANES ApS (1. april 2014 – 6. december 2021). Det nuværende navn, SANI MEMBRANES A/S, har været registreret siden den 7. december 2021.
    Hvilken branche opererer SANI MEMBRANES A/S i?
    SANI MEMBRANES A/S opererer indenfor branchen "Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n.".
    Hvor har SANI MEMBRANES A/S adresse?
    SANI MEMBRANES A/S har adresse på Ryttermarken 8, 3520 Farum.
    Hvilken virksomhedsform har SANI MEMBRANES A/S?
    SANI MEMBRANES A/S er registreret som aktieselskab.
    Hvor mange ansatte har SANI MEMBRANES A/S?
    SANI MEMBRANES A/S har 25 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er SANI MEMBRANES A/S stadig aktiv?
    Ja, SANI MEMBRANES A/S er en aktiv virksomhed.
    Tjener SANI MEMBRANES A/S penge?
    Nej, SANI MEMBRANES A/S havde et underskud på 4.400.106 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er SANI MEMBRANES A/S' egenkapital?
    SANI MEMBRANES A/S' egenkapital er 37.883.557 kr. ifølge regnskabet for 2025.