Safety Engineering ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,3 mio. kr. | 612 t.kr. | 474 t.kr. | 771 t.kr. | 1,2 mio. kr. |
| 2024 | 1,4 mio. kr. | 669 t.kr. | 514 t.kr. | 797 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2023 | 1,4 mio. kr. | 661 t.kr. | 512 t.kr. | 783 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2022 | 997 t.kr. | 326 t.kr. | 251 t.kr. | 572 t.kr. | 736 t.kr. |
| 2021 | 946 t.kr. | 271 t.kr. | 209 t.kr. | 471 t.kr. | 661 t.kr. |
| 2020 | 1,1 mio. kr. | 408 t.kr. | 315 t.kr. | 512 t.kr. | 760 t.kr. |
| 2019 | 684 t.kr. | 189 t.kr. | 147 t.kr. | 197 t.kr. | 351 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Safety Engineering ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Safety Engineering ApS (CVR: 39840901) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Thisted, inden for branchen Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik, Status: Aktiv.
Safety Engineering ApS blev stiftet den 1. september 2018 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,3 mio. kr., årets resultat 474 t.kr. og egenkapitalen 771 t.kr.
Virksomheden har adresse på Sennelsvej 10, 7700 Thisted.
For Safety Engineering ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 197 t.kr. i 2019 til 771 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 292,2 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 474 t.kr. mod 514 t.kr. året før – en tilbagegang.
Bemærk at regnskabsåret 2019 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Safety Engineering ApS
- Hvad er Safety Engineering ApS' CVR-nummer?
- Safety Engineering ApS' CVR-nummer er 39840901. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Safety Engineering ApS stiftet?
- Safety Engineering ApS blev stiftet den 1. september 2018.
- Hvilken branche opererer Safety Engineering ApS i?
- Safety Engineering ApS opererer indenfor branchen "Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik".
- Hvor har Safety Engineering ApS adresse?
- Safety Engineering ApS har adresse på Sennelsvej 10, 7700 Thisted.
- Hvilken virksomhedsform har Safety Engineering ApS?
- Safety Engineering ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Safety Engineering ApS?
- Safety Engineering ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Safety Engineering ApS stadig aktiv?
- Ja, Safety Engineering ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Safety Engineering ApS penge?
- Ja, Safety Engineering ApS realiserede et overskud på 473.642 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Safety Engineering ApS' egenkapital?
- Safety Engineering ApS' egenkapital er 770.934 kr. ifølge regnskabet for 2025.