S&L PRODUKTION ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,1 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 14,4 mio. kr. |
| 2024 | 4,4 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 13,6 mio. kr. |
| 2023 | 4,7 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 6,0 mio. kr. |
| 2022 | 5,8 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 6,5 mio. kr. |
| 2021 | 11,4 mio. kr. | 8,7 mio. kr. | 6,8 mio. kr. | 7,1 mio. kr. | 12,5 mio. kr. |
| 2020 | 6,2 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 7,4 mio. kr. |
| 2019 | 5,9 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 9,2 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for S&L PRODUKTION ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
S&L PRODUKTION ApS (CVR: 21776394) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hørning, inden for branchen Fremstilling af våben og ammunition, Status: Aktiv.
S&L PRODUKTION ApS blev stiftet den 1. juni 1999 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 4,1 mio. kr., årets resultat 1,6 mio. kr. og egenkapitalen 1,9 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Agerbakken 17, 8362 Hørning.
For S&L PRODUKTION ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 2,2 mio. kr. i 2019 til 1,9 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 14,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,6 mio. kr. mod 1,4 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om S&L PRODUKTION ApS
- Hvad er S&L PRODUKTION ApS' CVR-nummer?
- S&L PRODUKTION ApS' CVR-nummer er 21776394. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev S&L PRODUKTION ApS stiftet?
- S&L PRODUKTION ApS blev stiftet den 1. juni 1999.
- Hvilken branche opererer S&L PRODUKTION ApS i?
- S&L PRODUKTION ApS opererer indenfor branchen "Fremstilling af våben og ammunition".
- Hvor har S&L PRODUKTION ApS adresse?
- S&L PRODUKTION ApS har adresse på Agerbakken 17, 8362 Hørning.
- Hvilken virksomhedsform har S&L PRODUKTION ApS?
- S&L PRODUKTION ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har S&L PRODUKTION ApS?
- S&L PRODUKTION ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er S&L PRODUKTION ApS stadig aktiv?
- Ja, S&L PRODUKTION ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener S&L PRODUKTION ApS penge?
- Ja, S&L PRODUKTION ApS realiserede et overskud på 1.589.600 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er S&L PRODUKTION ApS' egenkapital?
- S&L PRODUKTION ApS' egenkapital er 1.895.238 kr. ifølge regnskabet for 2025.