ROCYCLE A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,1 mio. kr. | 246 t.kr. | 178 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2024 | 1,4 mio. kr. | 532 t.kr. | 393 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2023 | 1,1 mio. kr. | 358 t.kr. | 276 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2022 | 1,2 mio. kr. | 387 t.kr. | 292 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2021 | 1,6 mio. kr. | 761 t.kr. | 588 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 2,3 mio. kr. |
| 2020 | 1,5 mio. kr. | 769 t.kr. | 596 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2019 | 1,8 mio. kr. | 995 t.kr. | 776 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 2,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for ROCYCLE A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
ROCYCLE A/S (CVR: 29522839) er registreret som aktieselskab, beliggende i Glamsbjerg, inden for branchen Fremstilling af andre gummiprodukter, Status: Aktiv.
ROCYCLE A/S blev stiftet den 2. maj 2006 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,1 mio. kr., årets resultat 178 t.kr. og egenkapitalen 1,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Gravene 18, 5620 Glamsbjerg.
For ROCYCLE A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 1,7 mio. kr. i 2019 til 1,5 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 12,4 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 178 t.kr. mod 393 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om ROCYCLE A/S
- Hvad er ROCYCLE A/S' CVR-nummer?
- ROCYCLE A/S' CVR-nummer er 29522839. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev ROCYCLE A/S stiftet?
- ROCYCLE A/S blev stiftet den 2. maj 2006.
- Hvilken branche opererer ROCYCLE A/S i?
- ROCYCLE A/S opererer indenfor branchen "Fremstilling af andre gummiprodukter".
- Hvor har ROCYCLE A/S adresse?
- ROCYCLE A/S har adresse på Gravene 18, 5620 Glamsbjerg.
- Hvilken virksomhedsform har ROCYCLE A/S?
- ROCYCLE A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har ROCYCLE A/S?
- ROCYCLE A/S har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er ROCYCLE A/S stadig aktiv?
- Ja, ROCYCLE A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener ROCYCLE A/S penge?
- Ja, ROCYCLE A/S realiserede et overskud på 177.835 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er ROCYCLE A/S' egenkapital?
- ROCYCLE A/S' egenkapital er 1.459.849 kr. ifølge regnskabet for 2025.