Ringe Tømrerforretning ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,7 mio. kr. | 430 t.kr. | 338 t.kr. | 2,4 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2024 | 1,5 mio. kr. | 602 t.kr. | 469 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 2,9 mio. kr. |
| 2023 | 1,5 mio. kr. | 784 t.kr. | 610 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 2,5 mio. kr. |
| 2022 | 1,3 mio. kr. | 660 t.kr. | 518 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2021 | 1,0 mio. kr. | 170 t.kr. | 129 t.kr. | 833 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Ringe Tømrerforretning ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Ringe Tømrerforretning ApS (CVR: 42389358) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Ringe, inden for branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, Status: Aktiv.
Ringe Tømrerforretning ApS blev stiftet den 4. maj 2021 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,7 mio. kr., årets resultat 338 t.kr. og egenkapitalen 2,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Rundtoften 14, 5750 Ringe.
For Ringe Tømrerforretning ApS foreligger der 5 regnskaber for regnskabsårene 2021–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 833 t.kr. i 2021 til 2,4 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 187,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 5 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 338 t.kr. mod 469 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om Ringe Tømrerforretning ApS
- Hvad er Ringe Tømrerforretning ApS' CVR-nummer?
- Ringe Tømrerforretning ApS' CVR-nummer er 42389358. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Ringe Tømrerforretning ApS stiftet?
- Ringe Tømrerforretning ApS blev stiftet den 4. maj 2021.
- Hvilken branche opererer Ringe Tømrerforretning ApS i?
- Ringe Tømrerforretning ApS opererer indenfor branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter".
- Hvor har Ringe Tømrerforretning ApS adresse?
- Ringe Tømrerforretning ApS har adresse på Rundtoften 14, 5750 Ringe.
- Hvilken virksomhedsform har Ringe Tømrerforretning ApS?
- Ringe Tømrerforretning ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Ringe Tømrerforretning ApS?
- Ringe Tømrerforretning ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Ringe Tømrerforretning ApS stadig aktiv?
- Ja, Ringe Tømrerforretning ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Ringe Tømrerforretning ApS penge?
- Ja, Ringe Tømrerforretning ApS realiserede et overskud på 338.286 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Ringe Tømrerforretning ApS' egenkapital?
- Ringe Tømrerforretning ApS' egenkapital er 2.393.950 kr. ifølge regnskabet for 2025.