RIISAGER HOLDING ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -21 t.kr. | 334 t.kr. | 9,9 mio. kr. | 10,0 mio. kr. |
| 2024 | -22 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 9,8 mio. kr. | 10,2 mio. kr. |
| 2023 | -18 t.kr. | 400 t.kr. | 8,9 mio. kr. | 9,1 mio. kr. |
| 2022 | -17 t.kr. | 93 t.kr. | 8,5 mio. kr. | 8,6 mio. kr. |
| 2021 | -16 t.kr. | 407 t.kr. | 8,6 mio. kr. | 8,8 mio. kr. |
| 2020 | -16 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 8,6 mio. kr. | 9,2 mio. kr. |
| 2019 | -14 t.kr. | 526 t.kr. | 6,8 mio. kr. | 7,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for RIISAGER HOLDING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
RIISAGER HOLDING ApS (CVR: 34901589) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hirtshals, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
RIISAGER HOLDING ApS blev stiftet den 27. december 2012 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 334 t.kr. og egenkapitalen 9,9 mio. kr.
Virksomheden har adresse på N A Jensensvej 1, 9850 Hirtshals.
For RIISAGER HOLDING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 6,8 mio. kr. i 2019 til 9,9 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 45,9 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 334 t.kr. mod 1,1 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om RIISAGER HOLDING ApS
- Hvad er RIISAGER HOLDING ApS' CVR-nummer?
- RIISAGER HOLDING ApS' CVR-nummer er 34901589. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev RIISAGER HOLDING ApS stiftet?
- RIISAGER HOLDING ApS blev stiftet den 27. december 2012.
- Hvilken branche opererer RIISAGER HOLDING ApS i?
- RIISAGER HOLDING ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
- Hvor har RIISAGER HOLDING ApS adresse?
- RIISAGER HOLDING ApS har adresse på N A Jensensvej 1, 9850 Hirtshals.
- Hvilken virksomhedsform har RIISAGER HOLDING ApS?
- RIISAGER HOLDING ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er RIISAGER HOLDING ApS stadig aktiv?
- Ja, RIISAGER HOLDING ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener RIISAGER HOLDING ApS penge?
- Ja, RIISAGER HOLDING ApS realiserede et overskud på 333.789 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er RIISAGER HOLDING ApS' egenkapital?
- RIISAGER HOLDING ApS' egenkapital er 9.945.772 kr. ifølge regnskabet for 2025.