PowerCon Invest ApS
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | 280,9 mio. kr. | 130,6 mio. kr. | 99,3 mio. kr. | -29,1 mio. kr. | 217,8 mio. kr. |
| 2024 | – | 126,8 mio. kr. | 30,1 mio. kr. | 23,3 mio. kr. | -69,9 mio. kr. | 130,1 mio. kr. |
| 2023 | 313,2 mio. kr. | 125,2 mio. kr. | 42,8 mio. kr. | 35,4 mio. kr. | -13,8 mio. kr. | 104,4 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for PowerCon Invest ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
PowerCon Invest ApS (CVR: 44144875) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hadsund, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
PowerCon Invest ApS blev stiftet den 26. juni 2023 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 196 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 280,9 mio. kr., årets resultat 99,3 mio. kr. og egenkapitalen -29,1 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Søhøjvej 18, 9560 Hadsund.
For PowerCon Invest ApS foreligger der 3 regnskaber for regnskabsårene 2023–2025.
Egenkapitalen er faldet fra -13,8 mio. kr. i 2023 til -29,1 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 3 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 99,3 mio. kr. mod 23,3 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om PowerCon Invest ApS
- Hvad er PowerCon Invest ApS' CVR-nummer?
- PowerCon Invest ApS' CVR-nummer er 44144875. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev PowerCon Invest ApS stiftet?
- PowerCon Invest ApS blev stiftet den 26. juni 2023.
- Hvilken branche opererer PowerCon Invest ApS i?
- PowerCon Invest ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
- Hvor har PowerCon Invest ApS adresse?
- PowerCon Invest ApS har adresse på Søhøjvej 18, 9560 Hadsund.
- Hvilken virksomhedsform har PowerCon Invest ApS?
- PowerCon Invest ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har PowerCon Invest ApS?
- PowerCon Invest ApS har 196 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er PowerCon Invest ApS stadig aktiv?
- Ja, PowerCon Invest ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener PowerCon Invest ApS penge?
- Ja, PowerCon Invest ApS realiserede et overskud på 99.279.867 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er PowerCon Invest ApS' egenkapital?
- PowerCon Invest ApS' egenkapital er -29.138.754 kr. ifølge regnskabet for 2025.