Overgaard IT ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,2 mio. kr. | 472 t.kr. | 444 t.kr. | 3,0 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2024 | 1,6 mio. kr. | 844 t.kr. | 787 t.kr. | 1,9 mio. kr. | 2,3 mio. kr. |
| 2023 | 1,3 mio. kr. | 646 t.kr. | 543 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2022 | 1,1 mio. kr. | 377 t.kr. | 206 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2021 | 939 t.kr. | 290 t.kr. | 337 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2020 | 1,1 mio. kr. | 468 t.kr. | 111 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2019 | 1,3 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 919 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Overgaard IT ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Overgaard IT ApS (CVR: 38398881) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Frørup, inden for branchen Computerprogrammering, Status: Aktiv.
Overgaard IT ApS blev stiftet den 7. februar 2017 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,2 mio. kr., årets resultat 444 t.kr. og egenkapitalen 3,0 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Slude Strand 30, 5871 Frørup.
For Overgaard IT ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 919 t.kr. i 2019 til 3,0 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 227,7 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 444 t.kr. mod 787 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om Overgaard IT ApS
- Hvad er Overgaard IT ApS' CVR-nummer?
- Overgaard IT ApS' CVR-nummer er 38398881. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Overgaard IT ApS stiftet?
- Overgaard IT ApS blev stiftet den 7. februar 2017.
- Hvilken branche opererer Overgaard IT ApS i?
- Overgaard IT ApS opererer indenfor branchen "Computerprogrammering".
- Hvor har Overgaard IT ApS adresse?
- Overgaard IT ApS har adresse på Slude Strand 30, 5871 Frørup.
- Hvilken virksomhedsform har Overgaard IT ApS?
- Overgaard IT ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Overgaard IT ApS?
- Overgaard IT ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Overgaard IT ApS stadig aktiv?
- Ja, Overgaard IT ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Overgaard IT ApS penge?
- Ja, Overgaard IT ApS realiserede et overskud på 443.720 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Overgaard IT ApS' egenkapital?
- Overgaard IT ApS' egenkapital er 3.011.355 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Computerprogrammering · nærmeste bruttofortjeneste
- ONCOTYPE ApSKøbenhavn ØKøbenhavn Ø1,2 mio. kr.
- Fogtmann Solutions ApSSilkeborgSilkeborg1,2 mio. kr.
- Blum IT ApSFrederiksberg CFrederiksberg C1,2 mio. kr.
- BIvision ApSVirumVirum1,2 mio. kr.
- Simple Systems ApSBrønshøjBrønshøj1,2 mio. kr.
- NESMO ApSSkødstrupSkødstrup1,2 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.