NF MONTAGE ApS
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | 4,7 mio. kr. | 809 t.kr. | 462 t.kr. | 8,5 mio. kr. | 11,9 mio. kr. |
| 2024 | – | 5,7 mio. kr. | 844 t.kr. | 437 t.kr. | 8,1 mio. kr. | 11,9 mio. kr. |
| 2023 | – | 8,8 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 7,6 mio. kr. | 11,6 mio. kr. |
| 2022 | 9,3 mio. kr. | 8,8 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 6,1 mio. kr. | 10,1 mio. kr. |
| 2021 | 6,2 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 914 t.kr. | 4,8 mio. kr. | 7,4 mio. kr. |
| 2020 | 6,2 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 769 t.kr. | 588 t.kr. | 3,9 mio. kr. | 5,3 mio. kr. |
| 2019 | 6,2 mio. kr. | 5,7 mio. kr. | 936 t.kr. | 724 t.kr. | 3,3 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for NF MONTAGE ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
NF MONTAGE ApS (CVR: 35835679) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Nykøbing F, inden for branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, Status: Aktiv.
NF MONTAGE ApS blev stiftet den 11. april 2014 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 4,7 mio. kr., årets resultat 462 t.kr. og egenkapitalen 8,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Kraghave Skovvej 1, 4800 Nykøbing F.
For NF MONTAGE ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 3,3 mio. kr. i 2019 til 8,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 159,6 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 462 t.kr. mod 437 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om NF MONTAGE ApS
- Hvad er NF MONTAGE ApS' CVR-nummer?
- NF MONTAGE ApS' CVR-nummer er 35835679. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev NF MONTAGE ApS stiftet?
- NF MONTAGE ApS blev stiftet den 11. april 2014.
- Hvilken branche opererer NF MONTAGE ApS i?
- NF MONTAGE ApS opererer indenfor branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter".
- Hvor har NF MONTAGE ApS adresse?
- NF MONTAGE ApS har adresse på Kraghave Skovvej 1, 4800 Nykøbing F.
- Hvilken virksomhedsform har NF MONTAGE ApS?
- NF MONTAGE ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har NF MONTAGE ApS?
- NF MONTAGE ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er NF MONTAGE ApS stadig aktiv?
- Ja, NF MONTAGE ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener NF MONTAGE ApS penge?
- Ja, NF MONTAGE ApS realiserede et overskud på 462.324 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er NF MONTAGE ApS' egenkapital?
- NF MONTAGE ApS' egenkapital er 8.522.265 kr. ifølge regnskabet for 2025.