NEONSIGN ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,1 mio. kr. | 666 t.kr. | 439 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2024 | 4,2 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 713 t.kr. | 2,4 mio. kr. | 5,3 mio. kr. |
| 2023 | 3,9 mio. kr. | 608 t.kr. | 407 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2022 | 3,7 mio. kr. | 468 t.kr. | 287 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2021 | 4,0 mio. kr. | 240 t.kr. | 107 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 4,7 mio. kr. |
| 2020 | 3,8 mio. kr. | 25 t.kr. | -126 t.kr. | 965 t.kr. | 5,3 mio. kr. |
| 2019 | 4,0 mio. kr. | 257 t.kr. | 180 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 4,7 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for NEONSIGN ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
NEONSIGN ApS (CVR: 18307677) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Herlev, inden for branchen Fremstilling af belysningsartikler, Status: Aktiv.
NEONSIGN ApS blev stiftet den 1. januar 1995 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 6 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 4,1 mio. kr., årets resultat 439 t.kr. og egenkapitalen 2,1 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Symfonivej 35, 2730 Herlev.
For NEONSIGN ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,1 mio. kr. i 2019 til 2,1 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 439 t.kr. mod 713 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om NEONSIGN ApS
- Hvad er NEONSIGN ApS' CVR-nummer?
- NEONSIGN ApS' CVR-nummer er 18307677. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev NEONSIGN ApS stiftet?
- NEONSIGN ApS blev stiftet den 1. januar 1995.
- Hvilken branche opererer NEONSIGN ApS i?
- NEONSIGN ApS opererer indenfor branchen "Fremstilling af belysningsartikler".
- Hvor har NEONSIGN ApS adresse?
- NEONSIGN ApS har adresse på Symfonivej 35, 2730 Herlev.
- Hvilken virksomhedsform har NEONSIGN ApS?
- NEONSIGN ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har NEONSIGN ApS?
- NEONSIGN ApS har 6 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er NEONSIGN ApS stadig aktiv?
- Ja, NEONSIGN ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener NEONSIGN ApS penge?
- Ja, NEONSIGN ApS realiserede et overskud på 439.182 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er NEONSIGN ApS' egenkapital?
- NEONSIGN ApS' egenkapital er 2.118.212 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Fremstilling af belysningsartikler · nærmeste bruttofortjeneste
- Lampas A/SKoldingKolding4,3 mio. kr.
- Natdis ApSHaderslevHaderslev4,3 mio. kr.
- Danmind ApSOdense SØOdense SØ3,9 mio. kr.
- ELWIS LIGHTING A/SGentofteGentofte3,8 mio. kr.
- Develtron Light ApSRanders SVRanders SV3,2 mio. kr.
- LYFA ApSAarhus CAarhus C3,1 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.