MURERFIRMAET MARKER ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,9 mio. kr. | 8,1 mio. kr. | 6,9 mio. kr. | 19,5 mio. kr. | 31,4 mio. kr. |
| 2024 | 9,1 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 12,6 mio. kr. | 25,4 mio. kr. |
| 2023 | 8,3 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 4,2 mio. kr. | 9,2 mio. kr. | 18,5 mio. kr. |
| 2022 | 7,3 mio. kr. | 5,0 mio. kr. | 3,8 mio. kr. | 5,0 mio. kr. | 13,6 mio. kr. |
| 2021 | 5,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 11,2 mio. kr. |
| 2020 | 4,8 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 6,7 mio. kr. |
| 2019 | 5,5 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 5,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for MURERFIRMAET MARKER ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
MURERFIRMAET MARKER ApS (CVR: 32273912) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Kastrup, inden for branchen Opførelse af bygninger, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 32273912 blev registreret i CVR den 24. juni 2009 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet MURERFIRMAET MARKER ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 6. januar 2010. Virksomheden har 13 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 12,9 mio. kr., årets resultat 6,9 mio. kr. og egenkapitalen 19,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Bjørnbaksvej 25, 2770 Kastrup.
For MURERFIRMAET MARKER ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 3,5 mio. kr. i 2019 til 19,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 462,1 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 6,9 mio. kr. mod 4,4 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- MARKER ENTREPRISE ApS(24. juni 2009 – 5. januar 2010)Tidligere navn
- MURERFIRMAET MARKER ApS(siden 6. januar 2010)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om MURERFIRMAET MARKER ApS
- Hvad er MURERFIRMAET MARKER ApS' CVR-nummer?
- MURERFIRMAET MARKER ApS' CVR-nummer er 32273912. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev MURERFIRMAET MARKER ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 32273912 blev registreret den 24. juni 2009. Navnet MURERFIRMAET MARKER ApS har været registreret siden den 6. januar 2010.
- Har MURERFIRMAET MARKER ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 32273912 har tidligere heddet MARKER ENTREPRISE ApS (24. juni 2009 – 5. januar 2010). Det nuværende navn, MURERFIRMAET MARKER ApS, har været registreret siden den 6. januar 2010.
- Hvilken branche opererer MURERFIRMAET MARKER ApS i?
- MURERFIRMAET MARKER ApS opererer indenfor branchen "Opførelse af bygninger".
- Hvor har MURERFIRMAET MARKER ApS adresse?
- MURERFIRMAET MARKER ApS har adresse på Bjørnbaksvej 25, 2770 Kastrup.
- Hvilken virksomhedsform har MURERFIRMAET MARKER ApS?
- MURERFIRMAET MARKER ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har MURERFIRMAET MARKER ApS?
- MURERFIRMAET MARKER ApS har 13 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er MURERFIRMAET MARKER ApS stadig aktiv?
- Ja, MURERFIRMAET MARKER ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener MURERFIRMAET MARKER ApS penge?
- Ja, MURERFIRMAET MARKER ApS realiserede et overskud på 6.856.946 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er MURERFIRMAET MARKER ApS' egenkapital?
- MURERFIRMAET MARKER ApS' egenkapital er 19.454.669 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Opførelse af bygninger · nærmeste bruttofortjeneste
- M. Tholund - MesterMurer ApSRødkærsbroRødkærsbro13,0 mio. kr.
- BJERGEGAARD OG OTTESEN ApSSkanderborgSkanderborg13,0 mio. kr.
- Udsigten Haderslev ApSKøbenhavn KKøbenhavn K12,9 mio. kr.
- DYRLUND SØRENSEN A/SRødovreRødovre12,8 mio. kr.
- M.N. ENTREPRISE A/SMariboMaribo12,7 mio. kr.
- SKOVGÅRDS HAVE ApSFrederiksværkFrederiksværk12,7 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.