MPC 1 ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,9 mio. kr. | 817 t.kr. | 636 t.kr. | 4,8 mio. kr. | 5,8 mio. kr. |
| 2024 | 3,0 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 734 t.kr. | 4,3 mio. kr. | 5,5 mio. kr. |
| 2023 | 3,8 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 5,2 mio. kr. |
| 2022 | 1,5 mio. kr. | 451 t.kr. | 296 t.kr. | 2,6 mio. kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2021 | 2,4 mio. kr. | 890 t.kr. | 676 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2020 | 3,4 mio. kr. | 590 t.kr. | 428 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,5 mio. kr. |
| 2019 | 2,4 mio. kr. | 456 t.kr. | 340 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 2,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for MPC 1 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
MPC 1 ApS (CVR: 36031735) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Sæby, inden for branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, Status: Aktiv.
MPC 1 ApS blev stiftet den 2. juli 2014 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,9 mio. kr., årets resultat 636 t.kr. og egenkapitalen 4,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Ålborgvej 132, 9300 Sæby.
For MPC 1 ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,3 mio. kr. i 2019 til 4,8 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 636 t.kr. mod 734 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om MPC 1 ApS
- Hvad er MPC 1 ApS' CVR-nummer?
- MPC 1 ApS' CVR-nummer er 36031735. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev MPC 1 ApS stiftet?
- MPC 1 ApS blev stiftet den 2. juli 2014.
- Hvilken branche opererer MPC 1 ApS i?
- MPC 1 ApS opererer indenfor branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter".
- Hvor har MPC 1 ApS adresse?
- MPC 1 ApS har adresse på Ålborgvej 132, 9300 Sæby.
- Hvilken virksomhedsform har MPC 1 ApS?
- MPC 1 ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har MPC 1 ApS?
- MPC 1 ApS har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er MPC 1 ApS stadig aktiv?
- Ja, MPC 1 ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener MPC 1 ApS penge?
- Ja, MPC 1 ApS realiserede et overskud på 635.987 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er MPC 1 ApS' egenkapital?
- MPC 1 ApS' egenkapital er 4.829.116 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- N. O. B snedker og tømrer ApSKvistgårdKvistgård2,9 mio. kr.
- VONG BYGGEMONTAGE ApSBrammingBramming2,9 mio. kr.
- Grenaa Tømrerfirma ApSGrenaaGrenaa2,9 mio. kr.
- TRIERS TØMRER OG SNEDKER ApSKertemindeKerteminde2,9 mio. kr.
- TØMRERMESTER BJARNE SVENSTRUP ApSHørningHørning2,9 mio. kr.
- TØMRERFIRMAET JACOB RANDSKOV ApSLiselejeLiseleje2,9 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.