domainSelskabsInfo

    Mouritsens Eftf. ApS

    Navn:
    Mouritsens Eftf. ApS
    CVR-nummer:
    38766295
    Adresse:
    Østergade 2A, st., 8500 Grenaa
    Stiftet:
    2017
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    www.smykketid.dk
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Detailhandel med ure og smykker
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2017
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Mouritsens Eftf. ApS (CVR 38766295). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20252,0 mio. kr.173 t.kr.71 t.kr.1,1 mio. kr.3,0 mio. kr.
    20242,1 mio. kr.221 t.kr.65 t.kr.1,2 mio. kr.3,3 mio. kr.
    20231,9 mio. kr.211 t.kr.66 t.kr.1,2 mio. kr.3,4 mio. kr.
    20221,9 mio. kr.348 t.kr.246 t.kr.1,2 mio. kr.3,2 mio. kr.
    20212,1 mio. kr.587 t.kr.439 t.kr.719 t.kr.2,5 mio. kr.
    20202,0 mio. kr.–412 t.kr.308 t.kr.2,9 mio. kr.
    20191,7 mio. kr.–208 t.kr.180 t.kr.2,7 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Mouritsens Eftf. ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Mouritsens Eftf. ApS (CVR: 38766295) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Grenaa, inden for branchen Detailhandel med ure og smykker, Status: Aktiv.

    Mouritsens Eftf. ApS blev stiftet den 29. juni 2017 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,0 mio. kr., årets resultat 71 t.kr. og egenkapitalen 1,1 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Østergade 2A, st., 8500 Grenaa.

    For Mouritsens Eftf. ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 180 t.kr. i 2019 til 1,1 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 521,0 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 71 t.kr. mod 65 t.kr. året før – en fremgang.

    Ofte stillede spørgsmål om Mouritsens Eftf. ApS

    Hvad er Mouritsens Eftf. ApS' CVR-nummer?
    Mouritsens Eftf. ApS' CVR-nummer er 38766295. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Mouritsens Eftf. ApS stiftet?
    Mouritsens Eftf. ApS blev stiftet den 29. juni 2017.
    Hvilken branche opererer Mouritsens Eftf. ApS i?
    Mouritsens Eftf. ApS opererer indenfor branchen "Detailhandel med ure og smykker".
    Hvor har Mouritsens Eftf. ApS adresse?
    Mouritsens Eftf. ApS har adresse på Østergade 2A, st., 8500 Grenaa.
    Hvilken virksomhedsform har Mouritsens Eftf. ApS?
    Mouritsens Eftf. ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har Mouritsens Eftf. ApS?
    Mouritsens Eftf. ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er Mouritsens Eftf. ApS stadig aktiv?
    Ja, Mouritsens Eftf. ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Mouritsens Eftf. ApS penge?
    Ja, Mouritsens Eftf. ApS realiserede et overskud på 71.222 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Mouritsens Eftf. ApS' egenkapital?
    Mouritsens Eftf. ApS' egenkapital er 1.117.412 kr. ifølge regnskabet for 2025.