domainSelskabsInfo

    Mofas ApS

    Navn:
    Mofas ApS
    CVR-nummer:
    43554379
    Adresse:
    Nørregade 12, 5900 Rudkøbing
    Stiftet:
    2022
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Administration af fast ejendom på kontraktbasis
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2022
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Mofas ApS (CVR 43554379). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025159 t.kr.91 t.kr.17 t.kr.31 t.kr.3,2 mio. kr.
    2024–-19 t.kr.-15 t.kr.13 t.kr.172 t.kr.
    2023––-13 t.kr.27 t.kr.171 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Mofas ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Mofas ApS (CVR: 43554379) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Rudkøbing, inden for branchen Administration af fast ejendom på kontraktbasis, Status: Aktiv.

    Mofas ApS blev stiftet den 3. oktober 2022 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 159 t.kr., årets resultat 17 t.kr. og egenkapitalen 31 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Nørregade 12, 5900 Rudkøbing.

    For Mofas ApS foreligger der 3 regnskaber for regnskabsårene 2023–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 27 t.kr. i 2023 til 31 t.kr. i 2025.

    Virksomheden har haft overskud i 1 ud af 3 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 17 t.kr. mod -15 t.kr. året før – en fremgang.

    Bemærk at regnskabsåret 2023 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.

    Ofte stillede spørgsmål om Mofas ApS

    Hvad er Mofas ApS' CVR-nummer?
    Mofas ApS' CVR-nummer er 43554379. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Mofas ApS stiftet?
    Mofas ApS blev stiftet den 3. oktober 2022.
    Hvilken branche opererer Mofas ApS i?
    Mofas ApS opererer indenfor branchen "Administration af fast ejendom på kontraktbasis".
    Hvor har Mofas ApS adresse?
    Mofas ApS har adresse på Nørregade 12, 5900 Rudkøbing.
    Hvilken virksomhedsform har Mofas ApS?
    Mofas ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Mofas ApS stadig aktiv?
    Ja, Mofas ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Mofas ApS penge?
    Ja, Mofas ApS realiserede et overskud på 16.732 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Mofas ApS' egenkapital?
    Mofas ApS' egenkapital er 30.810 kr. ifølge regnskabet for 2025.