MØN GOLF CENTER ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 987 t.kr. | 7,7 mio. kr. | 4,8 mio. kr. | – | – |
| 2024 | 2,2 mio. kr. | 4,9 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 16,8 mio. kr. | 35,1 mio. kr. |
| 2023 | 1,7 mio. kr. | -1,4 mio. kr. | -3,5 mio. kr. | 11,6 mio. kr. | 33,6 mio. kr. |
| 2021 | 880 t.kr. | 345 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 8,4 mio. kr. | 28,2 mio. kr. |
| 2020 | 1,8 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 661 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 14,1 mio. kr. |
| 2019 | 737 t.kr. | 229 t.kr. | -45 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 13,7 mio. kr. |
| 2018 | 763 t.kr. | 371 t.kr. | -9 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 13,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for MØN GOLF CENTER ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
MØN GOLF CENTER ApS (CVR: 32667953) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Stege, inden for branchen Drift af sportsanlæg, Status: Aktiv.
MØN GOLF CENTER ApS blev stiftet den 6. januar 2010 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 987 t.kr. og årets resultat 4,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Klintevej 118, 4780 Stege.
For MØN GOLF CENTER ApS foreligger der 7 regnskaber i perioden 2018–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,5 mio. kr. i 2018 til 16,8 mio. kr. i 2024, svarende til en stigning på 1.023,9 %.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 4,8 mio. kr. mod 2,2 mio. kr. året før – en fremgang.
Bemærk at regnskabsåret 2023 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om MØN GOLF CENTER ApS
- Hvad er MØN GOLF CENTER ApS' CVR-nummer?
- MØN GOLF CENTER ApS' CVR-nummer er 32667953. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev MØN GOLF CENTER ApS stiftet?
- MØN GOLF CENTER ApS blev stiftet den 6. januar 2010.
- Hvilken branche opererer MØN GOLF CENTER ApS i?
- MØN GOLF CENTER ApS opererer indenfor branchen "Drift af sportsanlæg".
- Hvor har MØN GOLF CENTER ApS adresse?
- MØN GOLF CENTER ApS har adresse på Klintevej 118, 4780 Stege.
- Hvilken virksomhedsform har MØN GOLF CENTER ApS?
- MØN GOLF CENTER ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har MØN GOLF CENTER ApS?
- MØN GOLF CENTER ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er MØN GOLF CENTER ApS stadig aktiv?
- Ja, MØN GOLF CENTER ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener MØN GOLF CENTER ApS penge?
- Ja, MØN GOLF CENTER ApS realiserede et overskud på 4.815.867 kr. i regnskabsåret 2025.