ML ANLÆG ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,1 mio. kr. | 201 t.kr. | 153 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2024 | 1,0 mio. kr. | 537 t.kr. | 417 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2023 | 1,3 mio. kr. | 544 t.kr. | 414 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2022 | 1,0 mio. kr. | 244 t.kr. | 187 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2021 | 957 t.kr. | 307 t.kr. | 250 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2020 | 665 t.kr. | 66 t.kr. | 62 t.kr. | 955 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2019 | 550 t.kr. | 197 t.kr. | 160 t.kr. | 893 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for ML ANLÆG ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
ML ANLÆG ApS (CVR: 32671411) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Store Heddinge, inden for branchen Andre anlægsaktiviteter i.a.n., Status: Aktiv.
ML ANLÆG ApS blev stiftet den 14. januar 2010 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,1 mio. kr., årets resultat 153 t.kr. og egenkapitalen 1,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Lejerstofte Mark 5, 4660 Store Heddinge.
For ML ANLÆG ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 893 t.kr. i 2019 til 1,6 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 153 t.kr. mod 417 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om ML ANLÆG ApS
- Hvad er ML ANLÆG ApS' CVR-nummer?
- ML ANLÆG ApS' CVR-nummer er 32671411. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev ML ANLÆG ApS stiftet?
- ML ANLÆG ApS blev stiftet den 14. januar 2010.
- Hvilken branche opererer ML ANLÆG ApS i?
- ML ANLÆG ApS opererer indenfor branchen "Andre anlægsaktiviteter i.a.n.".
- Hvor har ML ANLÆG ApS adresse?
- ML ANLÆG ApS har adresse på Lejerstofte Mark 5, 4660 Store Heddinge.
- Hvilken virksomhedsform har ML ANLÆG ApS?
- ML ANLÆG ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har ML ANLÆG ApS?
- ML ANLÆG ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er ML ANLÆG ApS stadig aktiv?
- Ja, ML ANLÆG ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener ML ANLÆG ApS penge?
- Ja, ML ANLÆG ApS realiserede et overskud på 152.720 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er ML ANLÆG ApS' egenkapital?
- ML ANLÆG ApS' egenkapital er 1.574.967 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Andre anlægsaktiviteter i.a.n. · nærmeste bruttofortjeneste
- Thisted Minigraver ApSThistedThisted1,2 mio. kr.
- Callesen Byg & Anlæg ApSSvinningeSvinninge1,1 mio. kr.
- KBBeton ApSBorupBorup1,1 mio. kr.
- HERLEV ANLÆGSFIRMA ApSHerlevHerlev1,1 mio. kr.
- RSA Anlæg ApSJyllingeJyllinge1,1 mio. kr.
- HG ENTREPRENØR ApSTommerupTommerup1,0 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.