domainSelskabsInfo

    Midtjysk Boliginvestering ApS

    Navn:
    Midtjysk Boliginvestering ApS
    CVR-nummer:
    31612314
    Adresse:
    Vibevej 50, 7330 Brande
    Stiftet:
    2008
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Investering for egen regning
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2008
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Midtjysk Boliginvestering ApS (CVR 31612314). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025-2 t.kr.282 t.kr.4,6 mio. kr.4,6 mio. kr.
    2024–280 t.kr.4,5 mio. kr.4,5 mio. kr.
    2023–151 t.kr.4,3 mio. kr.4,3 mio. kr.
    2022–-295 t.kr.4,3 mio. kr.4,3 mio. kr.
    2021–121 t.kr.4,6 mio. kr.4,6 mio. kr.
    2020–98 t.kr.619 t.kr.629 t.kr.
    2019–27 t.kr.494 t.kr.504 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Midtjysk Boliginvestering ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Midtjysk Boliginvestering ApS (CVR: 31612314) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Brande, inden for branchen Investering for egen regning, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 31612314 blev registreret i CVR den 21. juli 2008 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Midtjysk Boliginvestering ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 10. december 2021.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 282 t.kr. og egenkapitalen 4,6 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Vibevej 50, 7330 Brande.

    For Midtjysk Boliginvestering ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 494 t.kr. i 2019 til 4,6 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 828,6 %.

    Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 282 t.kr. mod 280 t.kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. ERADICATE POVERTY HOLDING ApS(21. juli 2008 – 1. juni 2010)Tidligere navn
    2. VIBE FINANCE HOLDING ApS(2. juni 2010 – 9. december 2021)Tidligere navn
    3. Midtjysk Boliginvestering ApS(siden 10. december 2021)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Midtjysk Boliginvestering ApS

    Hvad er Midtjysk Boliginvestering ApS' CVR-nummer?
    Midtjysk Boliginvestering ApS' CVR-nummer er 31612314. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Midtjysk Boliginvestering ApS stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 31612314 blev registreret den 21. juli 2008. Navnet Midtjysk Boliginvestering ApS har været registreret siden den 10. december 2021.
    Har Midtjysk Boliginvestering ApS tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 31612314 har tidligere heddet ERADICATE POVERTY HOLDING ApS (21. juli 2008 – 1. juni 2010) og VIBE FINANCE HOLDING ApS (2. juni 2010 – 9. december 2021). Det nuværende navn, Midtjysk Boliginvestering ApS, har været registreret siden den 10. december 2021.
    Hvilken branche opererer Midtjysk Boliginvestering ApS i?
    Midtjysk Boliginvestering ApS opererer indenfor branchen "Investering for egen regning".
    Hvor har Midtjysk Boliginvestering ApS adresse?
    Midtjysk Boliginvestering ApS har adresse på Vibevej 50, 7330 Brande.
    Hvilken virksomhedsform har Midtjysk Boliginvestering ApS?
    Midtjysk Boliginvestering ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Midtjysk Boliginvestering ApS stadig aktiv?
    Ja, Midtjysk Boliginvestering ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Midtjysk Boliginvestering ApS penge?
    Ja, Midtjysk Boliginvestering ApS realiserede et overskud på 282.464 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Midtjysk Boliginvestering ApS' egenkapital?
    Midtjysk Boliginvestering ApS' egenkapital er 4.589.067 kr. ifølge regnskabet for 2025.