Manly Holding ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -8 t.kr. | 11 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2024 | -6 t.kr. | -66 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2023 | -6 t.kr. | 537 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 1,7 mio. kr. |
| 2022 | -6 t.kr. | 604 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2021 | -5 t.kr. | 588 t.kr. | 652 t.kr. | 657 t.kr. |
| 2020 | -9 t.kr. | 92 t.kr. | 164 t.kr. | 250 t.kr. |
| 2019 | -5 t.kr. | 91 t.kr. | 183 t.kr. | 352 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Manly Holding ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Manly Holding ApS (CVR: 37930598) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hundested, inden for branchen Finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
Manly Holding ApS blev stiftet den 12. august 2016 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 11 t.kr. og egenkapitalen 1,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Klintevej 60, 3390 Hundested.
For Manly Holding ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 183 t.kr. i 2019 til 1,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 724,0 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 11 t.kr. mod -66 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om Manly Holding ApS
- Hvad er Manly Holding ApS' CVR-nummer?
- Manly Holding ApS' CVR-nummer er 37930598. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Manly Holding ApS stiftet?
- Manly Holding ApS blev stiftet den 12. august 2016.
- Hvilken branche opererer Manly Holding ApS i?
- Manly Holding ApS opererer indenfor branchen "Finansielle holdingselskaber".
- Hvor har Manly Holding ApS adresse?
- Manly Holding ApS har adresse på Klintevej 60, 3390 Hundested.
- Hvilken virksomhedsform har Manly Holding ApS?
- Manly Holding ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er Manly Holding ApS stadig aktiv?
- Ja, Manly Holding ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Manly Holding ApS penge?
- Ja, Manly Holding ApS realiserede et overskud på 10.693 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Manly Holding ApS' egenkapital?
- Manly Holding ApS' egenkapital er 1.505.652 kr. ifølge regnskabet for 2025.