domainSelskabsInfo

    Malt & Grape ApS

    Navn:
    Malt & Grape ApS
    CVR-nummer:
    41695358
    Adresse:
    Storegade 21A, 6200 Aabenraa
    Stiftet:
    2020
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Udskænkning af alkoholiske drikkevarer
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2020
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Malt & Grape ApS (CVR 41695358). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025292 t.kr.-13 t.kr.-44 t.kr.161 t.kr.285 t.kr.
    2024387 t.kr.128 t.kr.91 t.kr.205 t.kr.411 t.kr.
    2023273 t.kr.55 t.kr.40 t.kr.114 t.kr.397 t.kr.
    2022274 t.kr.78 t.kr.72 t.kr.74 t.kr.434 t.kr.
    2021142 t.kr.-37 t.kr.-38 t.kr.2 t.kr.508 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Malt & Grape ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Malt & Grape ApS (CVR: 41695358) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aabenraa, inden for branchen Udskænkning af alkoholiske drikkevarer, Status: Aktiv.

    Malt & Grape ApS blev stiftet den 22. september 2020 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 292 t.kr., årets resultat -44 t.kr. og egenkapitalen 161 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Storegade 21A, 6200 Aabenraa.

    For Malt & Grape ApS foreligger der 5 regnskaber for regnskabsårene 2021–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 2 t.kr. i 2021 til 161 t.kr. i 2025.

    Virksomheden har haft overskud i 3 ud af 5 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -44 t.kr. mod 91 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Bemærk at regnskabsåret 2021 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.

    Ofte stillede spørgsmål om Malt & Grape ApS

    Hvad er Malt & Grape ApS' CVR-nummer?
    Malt & Grape ApS' CVR-nummer er 41695358. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Malt & Grape ApS stiftet?
    Malt & Grape ApS blev stiftet den 22. september 2020.
    Hvilken branche opererer Malt & Grape ApS i?
    Malt & Grape ApS opererer indenfor branchen "Udskænkning af alkoholiske drikkevarer".
    Hvor har Malt & Grape ApS adresse?
    Malt & Grape ApS har adresse på Storegade 21A, 6200 Aabenraa.
    Hvilken virksomhedsform har Malt & Grape ApS?
    Malt & Grape ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har Malt & Grape ApS?
    Malt & Grape ApS har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er Malt & Grape ApS stadig aktiv?
    Ja, Malt & Grape ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Malt & Grape ApS penge?
    Nej, Malt & Grape ApS havde et underskud på 43.598 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Malt & Grape ApS' egenkapital?
    Malt & Grape ApS' egenkapital er 160.941 kr. ifølge regnskabet for 2025.