Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,7 mio. kr. | 559 t.kr. | 434 t.kr. | 878 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2024 | 2,6 mio. kr. | 72 t.kr. | 62 t.kr. | 444 t.kr. | 1,0 mio. kr. |
| 2023 | 2,6 mio. kr. | 450 t.kr. | 377 t.kr. | 982 t.kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2022 | 2,4 mio. kr. | 302 t.kr. | 206 t.kr. | 604 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2021 | 1,6 mio. kr. | -106 t.kr. | -88 t.kr. | 398 t.kr. | 1,0 mio. kr. |
| 2020 | 1,7 mio. kr. | -62 t.kr. | -55 t.kr. | 486 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2019 | 1,8 mio. kr. | -90 t.kr. | -77 t.kr. | 540 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS (CVR: 40472843) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Nykøbing F, inden for branchen Maleraktiviteter, Status: Aktiv.
Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS blev stiftet den 24. april 2019 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 7 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,7 mio. kr., årets resultat 434 t.kr. og egenkapitalen 878 t.kr.
Virksomheden har adresse på Østerbrogade 63, 4800 Nykøbing F.
For Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 540 t.kr. i 2019 til 878 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 62,5 %.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 434 t.kr. mod 62 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS
- Hvad er Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS' CVR-nummer?
- Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS' CVR-nummer er 40472843. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS stiftet?
- Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS blev stiftet den 24. april 2019.
- Hvilken branche opererer Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS i?
- Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS opererer indenfor branchen "Maleraktiviteter".
- Hvor har Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS adresse?
- Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS har adresse på Østerbrogade 63, 4800 Nykøbing F.
- Hvilken virksomhedsform har Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS?
- Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS?
- Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS har 7 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS stadig aktiv?
- Ja, Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS penge?
- Ja, Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS realiserede et overskud på 434.300 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS' egenkapital?
- Malerfirmaet Lysholt Hansen ApS' egenkapital er 878.019 kr. ifølge regnskabet for 2025.