MACURE PHARMA ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47,6 mio. kr. | 24,8 mio. kr. | 11,1 mio. kr. | 18,0 mio. kr. | 162,2 mio. kr. |
| 2024 | 39,1 mio. kr. | 23,6 mio. kr. | 8,5 mio. kr. | 15,0 mio. kr. | 202,5 mio. kr. |
| 2023 | 24,2 mio. kr. | 11,6 mio. kr. | 8,8 mio. kr. | 14,2 mio. kr. | 170,3 mio. kr. |
| 2022 | 37,5 mio. kr. | 6,7 mio. kr. | 5,3 mio. kr. | -33,3 mio. kr. | 57,6 mio. kr. |
| 2021 | 25,0 mio. kr. | 12,0 mio. kr. | 9,2 mio. kr. | -45,9 mio. kr. | 44,0 mio. kr. |
| 2020 | 15,1 mio. kr. | 6,9 mio. kr. | 5,3 mio. kr. | 10,5 mio. kr. | 57,6 mio. kr. |
| 2019 | 16,3 mio. kr. | 12,0 mio. kr. | 9,2 mio. kr. | 14,2 mio. kr. | 44,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for MACURE PHARMA ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
MACURE PHARMA ApS (CVR: 35234748) er registreret som anpartsselskab, beliggende i København NV, inden for branchen Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler, Status: Aktiv.
MACURE PHARMA ApS blev stiftet den 1. maj 2013 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 27 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 47,6 mio. kr., årets resultat 11,1 mio. kr. og egenkapitalen 18,0 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Hejrevej 39, 2400 København NV.
For MACURE PHARMA ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 14,2 mio. kr. i 2019 til 18,0 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 27,0 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 11,1 mio. kr. mod 8,5 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om MACURE PHARMA ApS
- Hvad er MACURE PHARMA ApS' CVR-nummer?
- MACURE PHARMA ApS' CVR-nummer er 35234748. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev MACURE PHARMA ApS stiftet?
- MACURE PHARMA ApS blev stiftet den 1. maj 2013.
- Hvilken branche opererer MACURE PHARMA ApS i?
- MACURE PHARMA ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler".
- Hvor har MACURE PHARMA ApS adresse?
- MACURE PHARMA ApS har adresse på Hejrevej 39, 2400 København NV.
- Hvilken virksomhedsform har MACURE PHARMA ApS?
- MACURE PHARMA ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har MACURE PHARMA ApS?
- MACURE PHARMA ApS har 27 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er MACURE PHARMA ApS stadig aktiv?
- Ja, MACURE PHARMA ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener MACURE PHARMA ApS penge?
- Ja, MACURE PHARMA ApS realiserede et overskud på 11.054.004 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er MACURE PHARMA ApS' egenkapital?
- MACURE PHARMA ApS' egenkapital er 18.033.649 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler · nærmeste bruttofortjeneste
- NORDIC MEDICAL SOLUTIONS ApSKøbenhavn VKøbenhavn V50,5 mio. kr.
- MOBILEX A/SSkanderborgSkanderborg49,1 mio. kr.
- Zoetis Animal Health ApSKøbenhavn ØKøbenhavn Ø48,3 mio. kr.
- KEBOMED A/SGlostrupGlostrup47,6 mio. kr.
- TYTEX A/SIkastIkast45,7 mio. kr.
- STERIGENICS DENMARK A/SEspergærdeEspergærde45,0 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.