MA8 ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,4 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 18,0 mio. kr. |
| 2024 | 621 t.kr. | 921 t.kr. | 492 t.kr. | 2,7 mio. kr. | 17,7 mio. kr. |
| 2023 | 1,4 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 917 t.kr. | 3,2 mio. kr. | 17,2 mio. kr. |
| 2022 | 1,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 18,0 mio. kr. |
| 2021 | 1,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 988 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 17,7 mio. kr. |
| 2020 | 1,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 15,2 mio. kr. |
| 2019 | 1,1 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 615 t.kr. | 940 t.kr. | 14,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for MA8 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
MA8 ApS (CVR: 35398066) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aalborg, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 35398066 blev registreret i CVR den 4. juli 2013 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet MA8 ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 4. oktober 2017. Virksomheden har 6 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,4 mio. kr., årets resultat 1,1 mio. kr. og egenkapitalen 3,9 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Østerågade 27, 2., 9000 Aalborg.
For MA8 ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 940 t.kr. i 2019 til 3,9 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 312,1 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,1 mio. kr. mod 492 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- CAFE LIMFJORDEN ApS UNDER STIFTELSE(4. juli 2013 – 31. juli 2013)Tidligere navn
- CAFE LIMFJORDEN ApS(1. august 2013 – 1. januar 2017)Tidligere navn
- Maestro Diamond ApS(2. januar 2017 – 3. oktober 2017)Tidligere navn
- MA8 ApS(siden 4. oktober 2017)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om MA8 ApS
- Hvad er MA8 ApS' CVR-nummer?
- MA8 ApS' CVR-nummer er 35398066. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev MA8 ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 35398066 blev registreret den 4. juli 2013. Navnet MA8 ApS har været registreret siden den 4. oktober 2017.
- Har MA8 ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 35398066 har tidligere heddet CAFE LIMFJORDEN ApS UNDER STIFTELSE (4. juli 2013 – 31. juli 2013), CAFE LIMFJORDEN ApS (1. august 2013 – 1. januar 2017) og Maestro Diamond ApS (2. januar 2017 – 3. oktober 2017). Det nuværende navn, MA8 ApS, har været registreret siden den 4. oktober 2017.
- Hvilken branche opererer MA8 ApS i?
- MA8 ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
- Hvor har MA8 ApS adresse?
- MA8 ApS har adresse på Østerågade 27, 2., 9000 Aalborg.
- Hvilken virksomhedsform har MA8 ApS?
- MA8 ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har MA8 ApS?
- MA8 ApS har 6 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er MA8 ApS stadig aktiv?
- Ja, MA8 ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener MA8 ApS penge?
- Ja, MA8 ApS realiserede et overskud på 1.149.596 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er MA8 ApS' egenkapital?
- MA8 ApS' egenkapital er 3.875.366 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Udlejning af erhvervsejendomme · nærmeste bruttofortjeneste
- V.J. RØRTEKNIK EJENDOMME ApSEsbjerg NEsbjerg N1,4 mio. kr.
- VERNER BYG ApSOdense NOdense N1,4 mio. kr.
- BOLIGLAN A/SOdense SØOdense SØ1,4 mio. kr.
- EJENDOMSSELSKABET HELLESKOV ApSViborgViborg1,4 mio. kr.
- JUNIOR ApSAabenraaAabenraa1,4 mio. kr.
- TMC Lager ApSKirke HyllingeKirke Hyllinge1,4 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.