M36 ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 340 t.kr. | 276 t.kr. | 277 t.kr. | 10,3 mio. kr. | 11,7 mio. kr. |
| 2024 | 1,1 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 837 t.kr. | 10,1 mio. kr. | 11,7 mio. kr. |
| 2023 | 707 t.kr. | 643 t.kr. | 511 t.kr. | 10,0 mio. kr. | 11,6 mio. kr. |
| 2022 | 626 t.kr. | 561 t.kr. | 428 t.kr. | 9,5 mio. kr. | 11,0 mio. kr. |
| 2021 | 825 t.kr. | 760 t.kr. | 583 t.kr. | 9,1 mio. kr. | 10,7 mio. kr. |
| 2020 | 603 t.kr. | 538 t.kr. | 413 t.kr. | 8,5 mio. kr. | 10,0 mio. kr. |
| 2019 | 869 t.kr. | 804 t.kr. | 615 t.kr. | 8,1 mio. kr. | 9,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for M36 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
M36 ApS (CVR: 40559531) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Svendborg, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.
M36 ApS blev stiftet den 29. maj 2019 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 340 t.kr., årets resultat 277 t.kr. og egenkapitalen 10,3 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Lehnskovvej 216, 5700 Svendborg.
For M36 ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 8,1 mio. kr. i 2019 til 10,3 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 27,8 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 277 t.kr. mod 837 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om M36 ApS
- Hvad er M36 ApS' CVR-nummer?
- M36 ApS' CVR-nummer er 40559531. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev M36 ApS stiftet?
- M36 ApS blev stiftet den 29. maj 2019.
- Hvilken branche opererer M36 ApS i?
- M36 ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
- Hvor har M36 ApS adresse?
- M36 ApS har adresse på Lehnskovvej 216, 5700 Svendborg.
- Hvilken virksomhedsform har M36 ApS?
- M36 ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er M36 ApS stadig aktiv?
- Ja, M36 ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener M36 ApS penge?
- Ja, M36 ApS realiserede et overskud på 277.207 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er M36 ApS' egenkapital?
- M36 ApS' egenkapital er 10.339.503 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Udlejning af erhvervsejendomme · nærmeste bruttofortjeneste
- EJENDOMSSELSKABET RYDAGERVEJ 17B ApSAlbertslundAlbertslund341 t.kr.
- HARRIES ANDERSEN INVEST ApSHørsholmHørsholm341 t.kr.
- PER MØLLER INVEST A/SVejleVejle341 t.kr.
- PALMAR HOLDING ApSHjørringHjørring340 t.kr.
- SINDAL CEMENTSTØBERI ApSSindalSindal340 t.kr.
- Ejendomsselskabet Kirkegade ApSKongens LyngbyKongens Lyngby340 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.