M-METAL ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,8 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 5,8 mio. kr. | 6,6 mio. kr. |
| 2024 | 3,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 4,8 mio. kr. | 5,7 mio. kr. |
| 2023 | 3,2 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2022 | 2,7 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 4,0 mio. kr. |
| 2021 | 2,0 mio. kr. | 744 t.kr. | 586 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 2,8 mio. kr. |
| 2020 | 1,3 mio. kr. | 179 t.kr. | 151 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2019 | 1,6 mio. kr. | 418 t.kr. | 335 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for M-METAL ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
M-METAL ApS (CVR: 36020822) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Sunds, inden for branchen Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n., Status: Aktiv.
M-METAL ApS blev stiftet den 24. juni 2014 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,8 mio. kr., årets resultat 1,1 mio. kr. og egenkapitalen 5,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Søhaven 3, 7451 Sunds.
For M-METAL ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,4 mio. kr. i 2019 til 5,8 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,1 mio. kr. mod 1,5 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om M-METAL ApS
- Hvad er M-METAL ApS' CVR-nummer?
- M-METAL ApS' CVR-nummer er 36020822. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev M-METAL ApS stiftet?
- M-METAL ApS blev stiftet den 24. juni 2014.
- Hvilken branche opererer M-METAL ApS i?
- M-METAL ApS opererer indenfor branchen "Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.".
- Hvor har M-METAL ApS adresse?
- M-METAL ApS har adresse på Søhaven 3, 7451 Sunds.
- Hvilken virksomhedsform har M-METAL ApS?
- M-METAL ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har M-METAL ApS?
- M-METAL ApS har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er M-METAL ApS stadig aktiv?
- Ja, M-METAL ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener M-METAL ApS penge?
- Ja, M-METAL ApS realiserede et overskud på 1.099.131 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er M-METAL ApS' egenkapital?
- M-METAL ApS' egenkapital er 5.755.951 kr. ifølge regnskabet for 2025.