LUMEN TECH ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,2 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 6,4 mio. kr. | 8,8 mio. kr. |
| 2024 | 9,0 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 6,4 mio. kr. | 8,4 mio. kr. |
| 2023 | 8,4 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 5,7 mio. kr. | 7,0 mio. kr. |
| 2022 | 7,8 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 4,2 mio. kr. | 6,6 mio. kr. |
| 2021 | 6,2 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 963 t.kr. | 2,7 mio. kr. | 5,6 mio. kr. |
| 2020 | 8,6 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 6,1 mio. kr. |
| 2019 | 6,2 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 5,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for LUMEN TECH ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
LUMEN TECH ApS (CVR: 35235779) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Virum, inden for branchen El-installation, Status: Aktiv.
LUMEN TECH ApS blev stiftet den 19. april 2013 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 10 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 8,2 mio. kr., årets resultat 1,4 mio. kr. og egenkapitalen 6,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Virumgårdsvej 16B, 2830 Virum.
For LUMEN TECH ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 3,2 mio. kr. i 2019 til 6,4 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 98,1 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,4 mio. kr. mod 2,1 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om LUMEN TECH ApS
- Hvad er LUMEN TECH ApS' CVR-nummer?
- LUMEN TECH ApS' CVR-nummer er 35235779. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev LUMEN TECH ApS stiftet?
- LUMEN TECH ApS blev stiftet den 19. april 2013.
- Hvilken branche opererer LUMEN TECH ApS i?
- LUMEN TECH ApS opererer indenfor branchen "El-installation".
- Hvor har LUMEN TECH ApS adresse?
- LUMEN TECH ApS har adresse på Virumgårdsvej 16B, 2830 Virum.
- Hvilken virksomhedsform har LUMEN TECH ApS?
- LUMEN TECH ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har LUMEN TECH ApS?
- LUMEN TECH ApS har 10 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er LUMEN TECH ApS stadig aktiv?
- Ja, LUMEN TECH ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener LUMEN TECH ApS penge?
- Ja, LUMEN TECH ApS realiserede et overskud på 1.409.315 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er LUMEN TECH ApS' egenkapital?
- LUMEN TECH ApS' egenkapital er 6.350.861 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
El-installation · nærmeste bruttofortjeneste
- ELEKTRIKER-IT, AASIAAT ApSAasiaatAasiaat8,2 mio. kr.
- EL-HJØRNET ApSFrederiksbergFrederiksberg8,2 mio. kr.
- TOTEL ApSSøborgSøborg8,2 mio. kr.
- ROSKILDE FJORDENS EL A/SRoskildeRoskilde8,1 mio. kr.
- LF EL-TEKNIQ ApSNystedNysted8,1 mio. kr.
- EL-ANDERSEN A/SOdense SVOdense SV8,1 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.