domainSelskabsInfo

    LTH-HOLDING, THISTED ApS

    Navn:
    LTH-HOLDING, THISTED ApS
    CVR-nummer:
    25280547
    Adresse:
    Johnsens Alle 42, 7700 Thisted
    Stiftet:
    2000
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Finansielle hovedsæders aktiviteter
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2000
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for LTH-HOLDING, THISTED ApS (CVR 25280547). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025-13 t.kr.-54 t.kr.5,4 mio. kr.5,4 mio. kr.
    2024-15 t.kr.472 t.kr.5,5 mio. kr.5,6 mio. kr.
    2023-12 t.kr.924 t.kr.5,1 mio. kr.5,2 mio. kr.
    2022-11 t.kr.-58 t.kr.4,4 mio. kr.4,5 mio. kr.
    2021-12 t.kr.367 t.kr.4,6 mio. kr.4,7 mio. kr.
    2020-8 t.kr.984 t.kr.4,4 mio. kr.4,5 mio. kr.
    2019-11 t.kr.782 t.kr.3,5 mio. kr.3,5 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for LTH-HOLDING, THISTED ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    LTH-HOLDING, THISTED ApS (CVR: 25280547) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Thisted, inden for branchen Finansielle hovedsæders aktiviteter, Status: Aktiv.

    LTH-HOLDING, THISTED ApS blev stiftet den 23. marts 2000 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat -54 t.kr. og egenkapitalen 5,4 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Johnsens Alle 42, 7700 Thisted.

    For LTH-HOLDING, THISTED ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 3,5 mio. kr. i 2019 til 5,4 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 55,2 %.

    Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -54 t.kr. mod 472 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om LTH-HOLDING, THISTED ApS

    Hvad er LTH-HOLDING, THISTED ApS' CVR-nummer?
    LTH-HOLDING, THISTED ApS' CVR-nummer er 25280547. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev LTH-HOLDING, THISTED ApS stiftet?
    LTH-HOLDING, THISTED ApS blev stiftet den 23. marts 2000.
    Hvilken branche opererer LTH-HOLDING, THISTED ApS i?
    LTH-HOLDING, THISTED ApS opererer indenfor branchen "Finansielle hovedsæders aktiviteter".
    Hvor har LTH-HOLDING, THISTED ApS adresse?
    LTH-HOLDING, THISTED ApS har adresse på Johnsens Alle 42, 7700 Thisted.
    Hvilken virksomhedsform har LTH-HOLDING, THISTED ApS?
    LTH-HOLDING, THISTED ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er LTH-HOLDING, THISTED ApS stadig aktiv?
    Ja, LTH-HOLDING, THISTED ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener LTH-HOLDING, THISTED ApS penge?
    Nej, LTH-HOLDING, THISTED ApS havde et underskud på 53.827 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er LTH-HOLDING, THISTED ApS' egenkapital?
    LTH-HOLDING, THISTED ApS' egenkapital er 5.403.811 kr. ifølge regnskabet for 2025.