LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | 1,8 mio. kr. | 802 t.kr. | 662 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2024 | – | 1,9 mio. kr. | 959 t.kr. | 781 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2023 | – | 1,6 mio. kr. | 622 t.kr. | 514 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2022 | – | 1,6 mio. kr. | 730 t.kr. | 601 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2021 | – | 1,7 mio. kr. | 844 t.kr. | 666 t.kr. | 966 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2020 | – | 1,2 mio. kr. | 395 t.kr. | 305 t.kr. | 524 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2019 | 1,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 405 t.kr. | 316 t.kr. | 219 t.kr. | 666 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS (CVR: 38128426) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hinnerup, inden for branchen Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder, Status: Aktiv.
LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS blev stiftet den 24. oktober 2016 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,8 mio. kr., årets resultat 662 t.kr. og egenkapitalen 1,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Rønvangen 77, 8382 Hinnerup.
For LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 219 t.kr. i 2019 til 1,4 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 662 t.kr. mod 781 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS
- Hvad er LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS' CVR-nummer?
- LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS' CVR-nummer er 38128426. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS stiftet?
- LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS blev stiftet den 24. oktober 2016.
- Hvilken branche opererer LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS i?
- LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS opererer indenfor branchen "Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder".
- Hvor har LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS adresse?
- LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS har adresse på Rønvangen 77, 8382 Hinnerup.
- Hvilken virksomhedsform har LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS?
- LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS?
- LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS stadig aktiv?
- Ja, LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS penge?
- Ja, LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS realiserede et overskud på 662.266 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS' egenkapital?
- LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS' egenkapital er 1.362.266 kr. ifølge regnskabet for 2025.