LMS ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,0 mio. kr. | 783 t.kr. | 432 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 9,9 mio. kr. |
| 2024 | 3,6 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 3,0 mio. kr. | 7,7 mio. kr. |
| 2023 | 4,1 mio. kr. | – | 2,7 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 6,6 mio. kr. |
| 2022 | 1,5 mio. kr. | 803 t.kr. | 635 t.kr. | 2,0 mio. kr. | 5,9 mio. kr. |
| 2021 | 1,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 958 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 3,6 mio. kr. |
| 2020 | 1,1 mio. kr. | 884 t.kr. | 731 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2019 | 2,6 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 4,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for LMS ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
LMS ApS (CVR: 28850018) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Ebeltoft, inden for branchen Formidlingsaktiviteter inden for godstransport, Status: Aktiv.
LMS ApS blev stiftet den 22. juni 2005 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,0 mio. kr., årets resultat 432 t.kr. og egenkapitalen 1,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Fuglekongevej 2, 8400 Ebeltoft.
For LMS ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 2,9 mio. kr. i 2019 til 1,6 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 45,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 432 t.kr. mod 1,8 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om LMS ApS
- Hvad er LMS ApS' CVR-nummer?
- LMS ApS' CVR-nummer er 28850018. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev LMS ApS stiftet?
- LMS ApS blev stiftet den 22. juni 2005.
- Hvilken branche opererer LMS ApS i?
- LMS ApS opererer indenfor branchen "Formidlingsaktiviteter inden for godstransport".
- Hvor har LMS ApS adresse?
- LMS ApS har adresse på Fuglekongevej 2, 8400 Ebeltoft.
- Hvilken virksomhedsform har LMS ApS?
- LMS ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har LMS ApS?
- LMS ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er LMS ApS stadig aktiv?
- Ja, LMS ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener LMS ApS penge?
- Ja, LMS ApS realiserede et overskud på 431.600 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er LMS ApS' egenkapital?
- LMS ApS' egenkapital er 1.579.132 kr. ifølge regnskabet for 2025.