LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,0 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 11,9 mio. kr. | 15,1 mio. kr. |
| 2024 | 4,3 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 10,6 mio. kr. | 14,0 mio. kr. |
| 2023 | 5,2 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 11,4 mio. kr. | 15,2 mio. kr. |
| 2022 | 5,2 mio. kr. | 3,0 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 11,3 mio. kr. | 14,8 mio. kr. |
| 2021 | 4,3 mio. kr. | – | 1,7 mio. kr. | 10,2 mio. kr. | 13,8 mio. kr. |
| 2020 | 4,0 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 9,8 mio. kr. | 11,8 mio. kr. |
| 2019 | 3,7 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 9,6 mio. kr. | 11,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS (CVR: 27584799) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Løgumkloster, inden for branchen Engroshandel med landbrugsmaskiner, -udstyr og tilbehør hertil, Status: Aktiv.
LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS blev stiftet den 1. januar 2004 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 6,0 mio. kr., årets resultat 2,7 mio. kr. og egenkapitalen 11,9 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Branderupvej 26, 6240 Løgumkloster.
For LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 9,6 mio. kr. i 2019 til 11,9 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 24,2 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 2,7 mio. kr. mod 1,5 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS
- Hvad er LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS' CVR-nummer?
- LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS' CVR-nummer er 27584799. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS stiftet?
- LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS blev stiftet den 1. januar 2004.
- Hvilken branche opererer LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS i?
- LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med landbrugsmaskiner, -udstyr og tilbehør hertil".
- Hvor har LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS adresse?
- LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS har adresse på Branderupvej 26, 6240 Løgumkloster.
- Hvilken virksomhedsform har LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS?
- LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS?
- LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS stadig aktiv?
- Ja, LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS penge?
- Ja, LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS realiserede et overskud på 2.701.991 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS' egenkapital?
- LANDTEKNIK-ANDERSEN ApS' egenkapital er 11.894.110 kr. ifølge regnskabet for 2025.