L. F. VVS TEKNIK ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,0 mio. kr. | -194 t.kr. | -208 t.kr. | 795 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2024 | 2,0 mio. kr. | -136 t.kr. | -22 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 2,8 mio. kr. |
| 2023 | 1,7 mio. kr. | 155 t.kr. | 160 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2022 | 2,7 mio. kr. | 496 t.kr. | 281 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2021 | 2,2 mio. kr. | 283 t.kr. | 307 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 2,9 mio. kr. |
| 2020 | 1,8 mio. kr. | 186 t.kr. | 163 t.kr. | 1,9 mio. kr. | 2,7 mio. kr. |
| 2019 | 2,1 mio. kr. | 448 t.kr. | 372 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for L. F. VVS TEKNIK ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
L. F. VVS TEKNIK ApS (CVR: 25140435) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Sakskøbing, inden for branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 25140435 blev registreret i CVR den 14. januar 2000 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet L. F. VVS TEKNIK ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 15. januar 2003. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,0 mio. kr., årets resultat -208 t.kr. og egenkapitalen 795 t.kr.
Virksomheden har adresse på Industrivej 24, 4990 Sakskøbing.
For L. F. VVS TEKNIK ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 1,3 mio. kr. i 2019 til 795 t.kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -208 t.kr. mod -22 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- FJELDE SMEDIES EFTF. ApS(14. januar 2000 – 14. januar 2003)Tidligere navn
- L. F. VVS TEKNIK ApS(siden 15. januar 2003)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om L. F. VVS TEKNIK ApS
- Hvad er L. F. VVS TEKNIK ApS' CVR-nummer?
- L. F. VVS TEKNIK ApS' CVR-nummer er 25140435. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev L. F. VVS TEKNIK ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 25140435 blev registreret den 14. januar 2000. Navnet L. F. VVS TEKNIK ApS har været registreret siden den 15. januar 2003.
- Har L. F. VVS TEKNIK ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 25140435 har tidligere heddet FJELDE SMEDIES EFTF. ApS (14. januar 2000 – 14. januar 2003). Det nuværende navn, L. F. VVS TEKNIK ApS, har været registreret siden den 15. januar 2003.
- Hvilken branche opererer L. F. VVS TEKNIK ApS i?
- L. F. VVS TEKNIK ApS opererer indenfor branchen "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg".
- Hvor har L. F. VVS TEKNIK ApS adresse?
- L. F. VVS TEKNIK ApS har adresse på Industrivej 24, 4990 Sakskøbing.
- Hvilken virksomhedsform har L. F. VVS TEKNIK ApS?
- L. F. VVS TEKNIK ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har L. F. VVS TEKNIK ApS?
- L. F. VVS TEKNIK ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er L. F. VVS TEKNIK ApS stadig aktiv?
- Ja, L. F. VVS TEKNIK ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener L. F. VVS TEKNIK ApS penge?
- Nej, L. F. VVS TEKNIK ApS havde et underskud på 207.919 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er L. F. VVS TEKNIK ApS' egenkapital?
- L. F. VVS TEKNIK ApS' egenkapital er 795.026 kr. ifølge regnskabet for 2025.