Kompas Gruppen ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,3 mio. kr. | 731 t.kr. | 545 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2024 | 9,8 mio. kr. | 519 t.kr. | 334 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 4,2 mio. kr. |
| 2023 | 12,2 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2022 | 8,1 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 5,2 mio. kr. |
| 2021 | 1,6 mio. kr. | 247 t.kr. | 185 t.kr. | 225 t.kr. | 995 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Kompas Gruppen ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Kompas Gruppen ApS (CVR: 42285544) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Taastrup, inden for branchen Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 42285544 blev registreret i CVR den 2. april 2021 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Kompas Gruppen ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 28. april 2025. Virksomheden har 18 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 12,3 mio. kr., årets resultat 545 t.kr. og egenkapitalen 1,3 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Høje Taastrup Boulevard 52, 2630 Taastrup.
For Kompas Gruppen ApS foreligger der 5 regnskaber for regnskabsårene 2021–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 225 t.kr. i 2021 til 1,3 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 486,5 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 5 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 545 t.kr. mod 334 t.kr. året før – en fremgang.
Bemærk at regnskabsåret 2021 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Kompas Byggerådgivning ApS(2. april 2021 – 27. april 2025)Tidligere navn
- Kompas Gruppen ApS(siden 28. april 2025)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Kompas Gruppen ApS
- Hvad er Kompas Gruppen ApS' CVR-nummer?
- Kompas Gruppen ApS' CVR-nummer er 42285544. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Kompas Gruppen ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 42285544 blev registreret den 2. april 2021. Navnet Kompas Gruppen ApS har været registreret siden den 28. april 2025.
- Har Kompas Gruppen ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 42285544 har tidligere heddet Kompas Byggerådgivning ApS (2. april 2021 – 27. april 2025). Det nuværende navn, Kompas Gruppen ApS, har været registreret siden den 28. april 2025.
- Hvilken branche opererer Kompas Gruppen ApS i?
- Kompas Gruppen ApS opererer indenfor branchen "Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder".
- Hvor har Kompas Gruppen ApS adresse?
- Kompas Gruppen ApS har adresse på Høje Taastrup Boulevard 52, 2630 Taastrup.
- Hvilken virksomhedsform har Kompas Gruppen ApS?
- Kompas Gruppen ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Kompas Gruppen ApS?
- Kompas Gruppen ApS har 18 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Kompas Gruppen ApS stadig aktiv?
- Ja, Kompas Gruppen ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Kompas Gruppen ApS penge?
- Ja, Kompas Gruppen ApS realiserede et overskud på 545.278 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Kompas Gruppen ApS' egenkapital?
- Kompas Gruppen ApS' egenkapital er 1.317.307 kr. ifølge regnskabet for 2025.