domainSelskabsInfo

    Kanaan Ejendomme ApS

    Navn:
    Kanaan Ejendomme ApS
    CVR-nummer:
    37702005
    Adresse:
    Hesselager 13, 2605 Brøndby
    Stiftet:
    2016
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Udlejning af erhvervsejendomme
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2016
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Kanaan Ejendomme ApS (CVR 37702005). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårOmsætningBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025–218 t.kr.168 t.kr.-31 t.kr.2,1 mio. kr.5,9 mio. kr.
    2024––-87 t.kr.-240 t.kr.2,1 mio. kr.6,1 mio. kr.
    2023–17 t.kr.-34 t.kr.-171 t.kr.2,4 mio. kr.6,0 mio. kr.
    2022–30 t.kr.-20 t.kr.-103 t.kr.2,5 mio. kr.6,2 mio. kr.
    2021––-134 t.kr.-204 t.kr.2,6 mio. kr.6,2 mio. kr.
    20201,0 mio. kr.803 t.kr.691 t.kr.434 t.kr.2,2 mio. kr.6,4 mio. kr.
    20191,0 mio. kr.1,1 mio. kr.1,1 mio. kr.798 t.kr.1,7 mio. kr.5,8 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Kanaan Ejendomme ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Kanaan Ejendomme ApS (CVR: 37702005) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Brøndby, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 37702005 blev registreret i CVR den 23. maj 2016 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Kanaan Ejendomme ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 11. november 2022.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 218 t.kr., årets resultat -31 t.kr. og egenkapitalen 2,1 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Hesselager 13, 2605 Brøndby.

    For Kanaan Ejendomme ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 1,7 mio. kr. i 2019 til 2,1 mio. kr. i 2025.

    Virksomheden har haft overskud i 2 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -31 t.kr. mod -240 t.kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. Kessler Ejendomme ApS(23. maj 2016 – 10. november 2022)Tidligere navn
    2. Kanaan Ejendomme ApS(siden 11. november 2022)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Kanaan Ejendomme ApS

    Hvad er Kanaan Ejendomme ApS' CVR-nummer?
    Kanaan Ejendomme ApS' CVR-nummer er 37702005. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Kanaan Ejendomme ApS stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 37702005 blev registreret den 23. maj 2016. Navnet Kanaan Ejendomme ApS har været registreret siden den 11. november 2022.
    Har Kanaan Ejendomme ApS tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 37702005 har tidligere heddet Kessler Ejendomme ApS (23. maj 2016 – 10. november 2022). Det nuværende navn, Kanaan Ejendomme ApS, har været registreret siden den 11. november 2022.
    Hvilken branche opererer Kanaan Ejendomme ApS i?
    Kanaan Ejendomme ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
    Hvor har Kanaan Ejendomme ApS adresse?
    Kanaan Ejendomme ApS har adresse på Hesselager 13, 2605 Brøndby.
    Hvilken virksomhedsform har Kanaan Ejendomme ApS?
    Kanaan Ejendomme ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Kanaan Ejendomme ApS stadig aktiv?
    Ja, Kanaan Ejendomme ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Kanaan Ejendomme ApS penge?
    Nej, Kanaan Ejendomme ApS havde et underskud på 31.445 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Kanaan Ejendomme ApS' egenkapital?
    Kanaan Ejendomme ApS' egenkapital er 2.085.981 kr. ifølge regnskabet for 2025.