Juridisk Rådgivning
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Juridisk Rådgivning. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Juridisk Rådgivning (CVR: 25673166) er registreret som enkeltmandsvirksomhed, beliggende i Jyllinge, inden for branchen Juridiske aktiviteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 25673166 blev registreret i CVR den 1. november 2000 og er i dag registreret som enkeltmandsvirksomhed. Navnet Juridisk Rådgivning har været virksomhedens registrerede navn siden den 24. august 2023. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Virksomheden har adresse på Saturnvej 1, 4040 Jyllinge.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Advokatfirma Niels-Jørgen Svinth(1. november 2000 – 19. januar 2013)Tidligere navn
- Advokatfirmaet Niels-Jørgen Svinth(20. januar 2013 – 31. december 2022)Tidligere navn
- Jur. rådg. v/ Niels-Jørgen Svinth(1. januar 2023 – 23. august 2023)Tidligere navn
- Juridisk Rådgivning(siden 24. august 2023)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Juridisk Rådgivning
- Hvad er Juridisk Rådgivnings CVR-nummer?
- Juridisk Rådgivnings CVR-nummer er 25673166. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Juridisk Rådgivning stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 25673166 blev registreret den 1. november 2000. Navnet Juridisk Rådgivning har været registreret siden den 24. august 2023.
- Har Juridisk Rådgivning tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 25673166 har tidligere heddet Advokatfirma Niels-Jørgen Svinth (1. november 2000 – 19. januar 2013), Advokatfirmaet Niels-Jørgen Svinth (20. januar 2013 – 31. december 2022) og Jur. rådg. v/ Niels-Jørgen Svinth (1. januar 2023 – 23. august 2023). Det nuværende navn, Juridisk Rådgivning, har været registreret siden den 24. august 2023.
- Hvilken branche opererer Juridisk Rådgivning i?
- Juridisk Rådgivning opererer indenfor branchen "Juridiske aktiviteter".
- Hvor har Juridisk Rådgivning adresse?
- Juridisk Rådgivning har adresse på Saturnvej 1, 4040 Jyllinge.
- Hvilken virksomhedsform har Juridisk Rådgivning?
- Juridisk Rådgivning er registreret som enkeltmandsvirksomhed.
- Hvor mange ansatte har Juridisk Rådgivning?
- Juridisk Rådgivning har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Juridisk Rådgivning stadig aktiv?
- Ja, Juridisk Rådgivning er en aktiv virksomhed.