JS STÅL ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,2 mio. kr. | 911 t.kr. | 550 t.kr. | 2,6 mio. kr. | 8,3 mio. kr. |
| 2024 | 9,3 mio. kr. | 773 t.kr. | 380 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 9,2 mio. kr. |
| 2023 | 8,5 mio. kr. | 527 t.kr. | 259 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 9,4 mio. kr. |
| 2022 | 9,5 mio. kr. | 685 t.kr. | 236 t.kr. | 5,2 mio. kr. | 15,0 mio. kr. |
| 2021 | 11,8 mio. kr. | 696 t.kr. | 431 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 15,7 mio. kr. |
| 2020 | 10,6 mio. kr. | 685 t.kr. | 85 t.kr. | -777 t.kr. | 11,9 mio. kr. |
| 2019 | 9,9 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 636 t.kr. | -2,1 mio. kr. | 11,4 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for JS STÅL ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
JS STÅL ApS (CVR: 32149375) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Nørresundby, inden for branchen Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf, Status: Aktiv.
JS STÅL ApS blev stiftet den 13. maj 2009 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 17 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 11,2 mio. kr., årets resultat 550 t.kr. og egenkapitalen 2,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Tagholm 10, 9400 Nørresundby.
For JS STÅL ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra -2,1 mio. kr. i 2019 til 2,6 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 550 t.kr. mod 380 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om JS STÅL ApS
- Hvad er JS STÅL ApS' CVR-nummer?
- JS STÅL ApS' CVR-nummer er 32149375. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev JS STÅL ApS stiftet?
- JS STÅL ApS blev stiftet den 13. maj 2009.
- Hvilken branche opererer JS STÅL ApS i?
- JS STÅL ApS opererer indenfor branchen "Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf".
- Hvor har JS STÅL ApS adresse?
- JS STÅL ApS har adresse på Tagholm 10, 9400 Nørresundby.
- Hvilken virksomhedsform har JS STÅL ApS?
- JS STÅL ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har JS STÅL ApS?
- JS STÅL ApS har 17 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er JS STÅL ApS stadig aktiv?
- Ja, JS STÅL ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener JS STÅL ApS penge?
- Ja, JS STÅL ApS realiserede et overskud på 550.425 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er JS STÅL ApS' egenkapital?
- JS STÅL ApS' egenkapital er 2.581.492 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf · nærmeste bruttofortjeneste
- ETCH A/SFarumFarum11,7 mio. kr.
- EUROCON STÅL & INDUSTRISERVICE ApSHolstebroHolstebro11,5 mio. kr.
- Tecotek ApSGlostrupGlostrup11,5 mio. kr.
- DRIVADAN A/SSøndersøSøndersø11,4 mio. kr.
- HH METAL OG RØR ApSBrædstrupBrædstrup11,3 mio. kr.
- SANDERUM SMEDE- OG MASKINVÆRKSTED A/SOdense SVOdense SV10,6 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.