JP Stål og Rør ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,6 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 3,6 mio. kr. |
| 2024 | 1,9 mio. kr. | 276 t.kr. | 203 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2023 | 3,2 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 965 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 5,8 mio. kr. |
| 2022 | 2,3 mio. kr. | 486 t.kr. | 369 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
| 2021 | 1,5 mio. kr. | 299 t.kr. | 90 t.kr. | 881 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2020 | 797 t.kr. | 217 t.kr. | 305 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2019 | 526 t.kr. | 31 t.kr. | 20 t.kr. | 811 t.kr. | 1,2 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for JP Stål og Rør ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
JP Stål og Rør ApS (CVR: 40160140) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Tølløse, inden for branchen Maskinforarbejdning af metal, Status: Aktiv.
JP Stål og Rør ApS blev stiftet den 9. januar 2019 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,6 mio. kr., årets resultat 1,2 mio. kr. og egenkapitalen 2,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Tjørnedevej 127, 4340 Tølløse.
For JP Stål og Rør ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 811 t.kr. i 2019 til 2,4 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 197,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,2 mio. kr. mod 203 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om JP Stål og Rør ApS
- Hvad er JP Stål og Rør ApS' CVR-nummer?
- JP Stål og Rør ApS' CVR-nummer er 40160140. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev JP Stål og Rør ApS stiftet?
- JP Stål og Rør ApS blev stiftet den 9. januar 2019.
- Hvilken branche opererer JP Stål og Rør ApS i?
- JP Stål og Rør ApS opererer indenfor branchen "Maskinforarbejdning af metal".
- Hvor har JP Stål og Rør ApS adresse?
- JP Stål og Rør ApS har adresse på Tjørnedevej 127, 4340 Tølløse.
- Hvilken virksomhedsform har JP Stål og Rør ApS?
- JP Stål og Rør ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har JP Stål og Rør ApS?
- JP Stål og Rør ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er JP Stål og Rør ApS stadig aktiv?
- Ja, JP Stål og Rør ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener JP Stål og Rør ApS penge?
- Ja, JP Stål og Rør ApS realiserede et overskud på 1.191.732 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er JP Stål og Rør ApS' egenkapital?
- JP Stål og Rør ApS' egenkapital er 2.410.839 kr. ifølge regnskabet for 2025.