JM-TEKNIK A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,9 mio. kr. | 586 t.kr. | 480 t.kr. | 2,7 mio. kr. | 3,6 mio. kr. |
| 2024 | 2,5 mio. kr. | 694 t.kr. | 554 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 4,1 mio. kr. |
| 2023 | 1,8 mio. kr. | 460 t.kr. | 417 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2022 | 1,5 mio. kr. | 180 t.kr. | 187 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,5 mio. kr. |
| 2021 | 829 t.kr. | -196 t.kr. | -88 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,5 mio. kr. |
| 2020 | 549 t.kr. | -430 t.kr. | -363 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2019 | 1,7 mio. kr. | 153 t.kr. | -64 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 2,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for JM-TEKNIK A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
JM-TEKNIK A/S (CVR: 35388192) er registreret som aktieselskab, beliggende i Bjerringbro, inden for branchen Fremstilling af instrumenter og udstyr til måling, afprøvning og navigation, Status: Aktiv.
JM-TEKNIK A/S blev stiftet den 25. juni 2013 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,9 mio. kr., årets resultat 480 t.kr. og egenkapitalen 2,7 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Gl. Færgevej 11, 8850 Bjerringbro.
For JM-TEKNIK A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,5 mio. kr. i 2019 til 2,7 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 480 t.kr. mod 554 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om JM-TEKNIK A/S
- Hvad er JM-TEKNIK A/S' CVR-nummer?
- JM-TEKNIK A/S' CVR-nummer er 35388192. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev JM-TEKNIK A/S stiftet?
- JM-TEKNIK A/S blev stiftet den 25. juni 2013.
- Hvilken branche opererer JM-TEKNIK A/S i?
- JM-TEKNIK A/S opererer indenfor branchen "Fremstilling af instrumenter og udstyr til måling, afprøvning og navigation".
- Hvor har JM-TEKNIK A/S adresse?
- JM-TEKNIK A/S har adresse på Gl. Færgevej 11, 8850 Bjerringbro.
- Hvilken virksomhedsform har JM-TEKNIK A/S?
- JM-TEKNIK A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har JM-TEKNIK A/S?
- JM-TEKNIK A/S har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er JM-TEKNIK A/S stadig aktiv?
- Ja, JM-TEKNIK A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener JM-TEKNIK A/S penge?
- Ja, JM-TEKNIK A/S realiserede et overskud på 480.445 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er JM-TEKNIK A/S' egenkapital?
- JM-TEKNIK A/S' egenkapital er 2.717.913 kr. ifølge regnskabet for 2025.