Jerriggaard ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,5 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 7,5 mio. kr. |
| 2024 | 3,5 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 5,3 mio. kr. | 6,6 mio. kr. |
| 2023 | 2,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 796 t.kr. | 4,3 mio. kr. | 7,7 mio. kr. |
| 2022 | 3,9 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 7,1 mio. kr. |
| 2021 | 1,3 mio. kr. | 218 t.kr. | 68 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 6,3 mio. kr. |
| 2020 | 1,9 mio. kr. | 677 t.kr. | 507 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 6,8 mio. kr. |
| 2019 | 1,9 mio. kr. | 710 t.kr. | 490 t.kr. | 742 t.kr. | 7,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Jerriggaard ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Jerriggaard ApS (CVR: 37181676) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Grindsted, inden for branchen Avl af malkekvæg, Status: Aktiv.
Jerriggaard ApS blev stiftet den 27. oktober 2015 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,5 mio. kr., årets resultat 3,2 mio. kr. og egenkapitalen 4,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Syrenvej 16, 7200 Grindsted.
For Jerriggaard ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 742 t.kr. i 2019 til 4,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 511,2 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 3,2 mio. kr. mod 1,0 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om Jerriggaard ApS
- Hvad er Jerriggaard ApS' CVR-nummer?
- Jerriggaard ApS' CVR-nummer er 37181676. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Jerriggaard ApS stiftet?
- Jerriggaard ApS blev stiftet den 27. oktober 2015.
- Hvilken branche opererer Jerriggaard ApS i?
- Jerriggaard ApS opererer indenfor branchen "Avl af malkekvæg".
- Hvor har Jerriggaard ApS adresse?
- Jerriggaard ApS har adresse på Syrenvej 16, 7200 Grindsted.
- Hvilken virksomhedsform har Jerriggaard ApS?
- Jerriggaard ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Jerriggaard ApS?
- Jerriggaard ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Jerriggaard ApS stadig aktiv?
- Ja, Jerriggaard ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Jerriggaard ApS penge?
- Ja, Jerriggaard ApS realiserede et overskud på 3.229.069 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Jerriggaard ApS' egenkapital?
- Jerriggaard ApS' egenkapital er 4.534.436 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Avl af malkekvæg · nærmeste bruttofortjeneste
- STIJN JILESEN ApSBækmarksbroBækmarksbro5,8 mio. kr.
- Tielemans Sødal ApSBrædstrupBrædstrup5,7 mio. kr.
- GBG Mælk ApSÅlbækÅlbæk5,6 mio. kr.
- E. Bruun ApSHobroHobro5,4 mio. kr.
- Lilleholm Mælk ApSRødbyRødby5,3 mio. kr.
- RCR dairy ApSBrørupBrørup5,1 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.