JENI TECH A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,9 mio. kr. | 3,6 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 3,4 mio. kr. | 4,7 mio. kr. |
| 2024 | 7,4 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2023 | 10,5 mio. kr. | 4,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 4,2 mio. kr. | 6,0 mio. kr. |
| 2022 | 4,9 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2021 | 6,7 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2020 | 3,9 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 993 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2019 | 6,2 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for JENI TECH A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
JENI TECH A/S (CVR: 32785077) er registreret som aktieselskab, beliggende i Hinnerup, inden for branchen El-installation, Status: Aktiv.
JENI TECH A/S blev stiftet den 9. marts 2010 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 9 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 8,9 mio. kr., årets resultat 2,8 mio. kr. og egenkapitalen 3,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Samsøvej 32, 8382 Hinnerup.
For JENI TECH A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 2,5 mio. kr. i 2019 til 3,4 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 2,8 mio. kr. mod 2,1 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om JENI TECH A/S
- Hvad er JENI TECH A/S' CVR-nummer?
- JENI TECH A/S' CVR-nummer er 32785077. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev JENI TECH A/S stiftet?
- JENI TECH A/S blev stiftet den 9. marts 2010.
- Hvilken branche opererer JENI TECH A/S i?
- JENI TECH A/S opererer indenfor branchen "El-installation".
- Hvor har JENI TECH A/S adresse?
- JENI TECH A/S har adresse på Samsøvej 32, 8382 Hinnerup.
- Hvilken virksomhedsform har JENI TECH A/S?
- JENI TECH A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har JENI TECH A/S?
- JENI TECH A/S har 9 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er JENI TECH A/S stadig aktiv?
- Ja, JENI TECH A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener JENI TECH A/S penge?
- Ja, JENI TECH A/S realiserede et overskud på 2.823.421 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er JENI TECH A/S' egenkapital?
- JENI TECH A/S' egenkapital er 3.358.508 kr. ifølge regnskabet for 2025.