J2A Holding ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 942 t.kr. | -6,7 mio. kr. | 170,8 mio. kr. | 959,1 mio. kr. | 1,1 mia. kr. |
| 2024 | – | -1,7 mio. kr. | 139,8 mio. kr. | 585,9 mio. kr. | 740,1 mio. kr. |
| 2023 | 251 t.kr. | -1,0 mio. kr. | 139,2 mio. kr. | 493,4 mio. kr. | 674,3 mio. kr. |
| 2022 | 300 t.kr. | -945 t.kr. | 65,4 mio. kr. | 541,5 mio. kr. | 666,4 mio. kr. |
| 2021 | 300 t.kr. | -1,0 mio. kr. | 47,6 mio. kr. | 466,8 mio. kr. | 674,3 mio. kr. |
| 2020 | – | -1,2 mio. kr. | 61,9 mio. kr. | 409,8 mio. kr. | 666,4 mio. kr. |
| 2019 | – | -886 t.kr. | 80,9 mio. kr. | 360,4 mio. kr. | 638,7 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for J2A Holding ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
J2A Holding ApS (CVR: 40465731) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vojens, inden for branchen Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter, Status: Aktiv.
J2A Holding ApS blev stiftet den 24. april 2019 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 942 t.kr., årets resultat 170,8 mio. kr. og egenkapitalen 959,1 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Søndergård Alle 14, 6500 Vojens.
For J2A Holding ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 360,4 mio. kr. i 2019 til 959,1 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 166,1 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 170,8 mio. kr. mod 139,8 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om J2A Holding ApS
- Hvad er J2A Holding ApS' CVR-nummer?
- J2A Holding ApS' CVR-nummer er 40465731. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev J2A Holding ApS stiftet?
- J2A Holding ApS blev stiftet den 24. april 2019.
- Hvilken branche opererer J2A Holding ApS i?
- J2A Holding ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter".
- Hvor har J2A Holding ApS adresse?
- J2A Holding ApS har adresse på Søndergård Alle 14, 6500 Vojens.
- Hvilken virksomhedsform har J2A Holding ApS?
- J2A Holding ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har J2A Holding ApS?
- J2A Holding ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er J2A Holding ApS stadig aktiv?
- Ja, J2A Holding ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener J2A Holding ApS penge?
- Ja, J2A Holding ApS realiserede et overskud på 170.800.000 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er J2A Holding ApS' egenkapital?
- J2A Holding ApS' egenkapital er 959.100.000 kr. ifølge regnskabet for 2025.