ITAVIS ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 290 t.kr. | 290 t.kr. | 253 t.kr. | 2,7 mio. kr. | 4,3 mio. kr. |
| 2024 | – | -70 t.kr. | 20 t.kr. | 2,4 mio. kr. | 5,5 mio. kr. |
| 2023 | 98 t.kr. | 96 t.kr. | 99 t.kr. | 2,4 mio. kr. | 4,1 mio. kr. |
| 2022 | 57 t.kr. | 56 t.kr. | 39 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 3,5 mio. kr. |
| 2021 | 252 t.kr. | 64 t.kr. | 45 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2020 | 1,2 mio. kr. | 188 t.kr. | 116 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2019 | 1,3 mio. kr. | -187 t.kr. | -90 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for ITAVIS ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
ITAVIS ApS (CVR: 26583756) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Klampenborg, inden for branchen Andre IT- og computerserviceaktiviteter, Status: Aktiv.
ITAVIS ApS blev stiftet den 12. april 2002 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 290 t.kr., årets resultat 253 t.kr. og egenkapitalen 2,7 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Strandvejen 863, 2930 Klampenborg.
For ITAVIS ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 2,1 mio. kr. i 2019 til 2,7 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 253 t.kr. mod 20 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om ITAVIS ApS
- Hvad er ITAVIS ApS' CVR-nummer?
- ITAVIS ApS' CVR-nummer er 26583756. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev ITAVIS ApS stiftet?
- ITAVIS ApS blev stiftet den 12. april 2002.
- Hvilken branche opererer ITAVIS ApS i?
- ITAVIS ApS opererer indenfor branchen "Andre IT- og computerserviceaktiviteter".
- Hvor har ITAVIS ApS adresse?
- ITAVIS ApS har adresse på Strandvejen 863, 2930 Klampenborg.
- Hvilken virksomhedsform har ITAVIS ApS?
- ITAVIS ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har ITAVIS ApS?
- ITAVIS ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er ITAVIS ApS stadig aktiv?
- Ja, ITAVIS ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener ITAVIS ApS penge?
- Ja, ITAVIS ApS realiserede et overskud på 252.969 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er ITAVIS ApS' egenkapital?
- ITAVIS ApS' egenkapital er 2.678.797 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Andre IT- og computerserviceaktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- Time2Give ApSFrederiksbergFrederiksberg297 t.kr.
- Scopus Risk ApSTurebyTureby295 t.kr.
- NHT ApSAarhus NAarhus N295 t.kr.
- Roboyo Denmark ApSSkiveSkive289 t.kr.
- MH SOLUTIONS ApSBrædstrupBrædstrup285 t.kr.
- CPC TRACKING ApSLystrupLystrup283 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.