INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,4 mio. kr. | 640 t.kr. | 521 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2024 | 7,7 mio. kr. | 729 t.kr. | 604 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2023 | 6,7 mio. kr. | 666 t.kr. | 490 t.kr. | 990 t.kr. | 2,7 mio. kr. |
| 2022 | 7,4 mio. kr. | 664 t.kr. | 501 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 2,7 mio. kr. |
| 2021 | 7,9 mio. kr. | – | 697 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 5,7 mio. kr. |
| 2020 | 7,6 mio. kr. | – | 889 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 5,7 mio. kr. |
| 2019 | 6,6 mio. kr. | 697 t.kr. | -9 t.kr. | 985 t.kr. | 4,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB (CVR: 26632315) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aabenraa, inden for branchen Bogføring og revision; skatterådgivning, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 26632315 blev registreret i CVR den 30. maj 2002 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB har været virksomhedens registrerede navn siden den 25. september 2026. Virksomheden har 14 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 7,4 mio. kr., årets resultat 521 t.kr. og egenkapitalen 1,0 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Næstmark 25, 6200 Aabenraa.
For INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 985 t.kr. i 2019 til 1,0 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 521 t.kr. mod 604 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- CITY REVISION AABENRAA REGISTRERETREVISIONSAKTIESELSKAB(30. maj 2002 – 29. december 2003)Tidligere navn
- INTENSION REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB(30. december 2003 – 30. august 2015)Tidligere navn
- INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB(31. august 2015 – 24. september 2026)Tidligere navn
- INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB(siden 25. september 2026)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB
- Hvad er INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKABs CVR-nummer?
- INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKABs CVR-nummer er 26632315. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 26632315 blev registreret den 30. maj 2002. Navnet INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB har været registreret siden den 25. september 2026.
- Har INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 26632315 har tidligere heddet CITY REVISION AABENRAA REGISTRERETREVISIONSAKTIESELSKAB (30. maj 2002 – 29. december 2003), INTENSION REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB (30. december 2003 – 30. august 2015) og INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB (31. august 2015 – 24. september 2026). Det nuværende navn, INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, har været registreret siden den 25. september 2026.
- Hvilken branche opererer INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB i?
- INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB opererer indenfor branchen "Bogføring og revision; skatterådgivning".
- Hvor har INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB adresse?
- INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB har adresse på Næstmark 25, 6200 Aabenraa.
- Hvilken virksomhedsform har INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB?
- INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB?
- INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB har 14 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB stadig aktiv?
- Ja, INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB er en aktiv virksomhed.
- Tjener INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB penge?
- Ja, INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB realiserede et overskud på 520.861 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKABs egenkapital?
- INTENSION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKABs egenkapital er 1.020.861 kr. ifølge regnskabet for 2025.