Installationen ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,5 mio. kr. | 200 t.kr. | 149 t.kr. | 560 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2024 | 1,3 mio. kr. | 18 t.kr. | 5 t.kr. | 412 t.kr. | 804 t.kr. |
| 2023 | 1,7 mio. kr. | 325 t.kr. | 244 t.kr. | 606 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2022 | 1,4 mio. kr. | 162 t.kr. | 116 t.kr. | 797 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2021 | 2,0 mio. kr. | 582 t.kr. | 438 t.kr. | 797 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2020 | 1,8 mio. kr. | 398 t.kr. | 291 t.kr. | 659 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2019 | 2,4 mio. kr. | 952 t.kr. | 728 t.kr. | 867 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Installationen ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Installationen ApS (CVR: 38429981) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vanløse, inden for branchen El-installation, Status: Aktiv.
Installationen ApS blev stiftet den 13. februar 2017 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,5 mio. kr., årets resultat 149 t.kr. og egenkapitalen 560 t.kr.
Virksomheden har adresse på Jyllingevej 18, 2., 2720 Vanløse.
For Installationen ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 867 t.kr. i 2019 til 560 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 35,4 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 149 t.kr. mod 5 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om Installationen ApS
- Hvad er Installationen ApS' CVR-nummer?
- Installationen ApS' CVR-nummer er 38429981. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Installationen ApS stiftet?
- Installationen ApS blev stiftet den 13. februar 2017.
- Hvilken branche opererer Installationen ApS i?
- Installationen ApS opererer indenfor branchen "El-installation".
- Hvor har Installationen ApS adresse?
- Installationen ApS har adresse på Jyllingevej 18, 2., 2720 Vanløse.
- Hvilken virksomhedsform har Installationen ApS?
- Installationen ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Installationen ApS?
- Installationen ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Installationen ApS stadig aktiv?
- Ja, Installationen ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Installationen ApS penge?
- Ja, Installationen ApS realiserede et overskud på 148.864 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Installationen ApS' egenkapital?
- Installationen ApS' egenkapital er 560.419 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
El-installation · nærmeste bruttofortjeneste
- FIXIT EL ApSKøbenhavn ØKøbenhavn Ø1,5 mio. kr.
- Jørgensen Fiber ApSPræstøPræstø1,5 mio. kr.
- ELCO ApSSorøSorø1,5 mio. kr.
- HHH Aalborg ApsAalborgAalborg1,5 mio. kr.
- EN LYS IDé A/SMøldrupMøldrup1,5 mio. kr.
- JOBETEKNIK ApSStoubyStouby1,5 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.