INNODAN ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,0 mio. kr. | 615 t.kr. | 470 t.kr. | 523 t.kr. | 1,2 mio. kr. |
| 2024 | 438 t.kr. | 176 t.kr. | 128 t.kr. | 187 t.kr. | 949 t.kr. |
| 2023 | 622 t.kr. | 260 t.kr. | 190 t.kr. | 380 t.kr. | 1,0 mio. kr. |
| 2022 | 316 t.kr. | – | 180 t.kr. | 790 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2021 | 597 t.kr. | – | 613 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2020 | 826 t.kr. | – | 539 t.kr. | 597 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2019 | 711 t.kr. | – | 427 t.kr. | 478 t.kr. | 930 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for INNODAN ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
INNODAN ApS (CVR: 29624038) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Roskilde, inden for branchen Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik, Status: Aktiv.
INNODAN ApS blev stiftet den 16. juni 2006 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,0 mio. kr., årets resultat 470 t.kr. og egenkapitalen 523 t.kr.
Virksomheden har adresse på Håndværkervej 12, 4000 Roskilde.
For INNODAN ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 478 t.kr. i 2019 til 523 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 9,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 470 t.kr. mod 128 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om INNODAN ApS
- Hvad er INNODAN ApS' CVR-nummer?
- INNODAN ApS' CVR-nummer er 29624038. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev INNODAN ApS stiftet?
- INNODAN ApS blev stiftet den 16. juni 2006.
- Hvilken branche opererer INNODAN ApS i?
- INNODAN ApS opererer indenfor branchen "Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik".
- Hvor har INNODAN ApS adresse?
- INNODAN ApS har adresse på Håndværkervej 12, 4000 Roskilde.
- Hvilken virksomhedsform har INNODAN ApS?
- INNODAN ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har INNODAN ApS?
- INNODAN ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er INNODAN ApS stadig aktiv?
- Ja, INNODAN ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener INNODAN ApS penge?
- Ja, INNODAN ApS realiserede et overskud på 470.428 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er INNODAN ApS' egenkapital?
- INNODAN ApS' egenkapital er 522.789 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik · nærmeste bruttofortjeneste
- JALN Engineering ApSNørre AabyNørre Aaby1,0 mio. kr.
- JB marine engineering ApSSindalSindal1,0 mio. kr.
- Blok Engineering ApSBrammingBramming1,0 mio. kr.
- MOLITH Engineering ApSSæbySæby1,0 mio. kr.
- EC-Tech Danmark ApSEsbjerg ØEsbjerg Ø1,0 mio. kr.
- Normann Consulting ApSBrammingBramming1,0 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.