domainSelskabsInfo

    IMOC Scandinavia ApS

    Navn:
    IMOC Scandinavia ApS
    CVR-nummer:
    37056480
    Adresse:
    Njalsgade 76, 4., 2300 København S
    Stiftet:
    2015
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2015
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for IMOC Scandinavia ApS (CVR 37056480). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20254,0 mio. kr.67 t.kr.23 t.kr.1,1 mio. kr.2,1 mio. kr.
    20243,9 mio. kr.55 t.kr.31 t.kr.1,0 mio. kr.2,3 mio. kr.
    20233,9 mio. kr.-102 t.kr.-98 t.kr.1,0 mio. kr.2,3 mio. kr.
    20224,2 mio. kr.-2 t.kr.-14 t.kr.1,1 mio. kr.2,6 mio. kr.
    20213,0 mio. kr.1,1 mio. kr.868 t.kr.1,1 mio. kr.2,1 mio. kr.
    20202,2 mio. kr.26 t.kr.14 t.kr.499 t.kr.866 t.kr.
    20191,6 mio. kr.608 t.kr.466 t.kr.486 t.kr.856 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for IMOC Scandinavia ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    IMOC Scandinavia ApS (CVR: 37056480) er registreret som anpartsselskab, beliggende i København S, inden for branchen Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n., Status: Aktiv.

    IMOC Scandinavia ApS blev stiftet den 3. september 2015 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 4,0 mio. kr., årets resultat 23 t.kr. og egenkapitalen 1,1 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Njalsgade 76, 4., 2300 København S.

    For IMOC Scandinavia ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 486 t.kr. i 2019 til 1,1 mio. kr. i 2025.

    Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 23 t.kr. mod 31 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om IMOC Scandinavia ApS

    Hvad er IMOC Scandinavia ApS' CVR-nummer?
    IMOC Scandinavia ApS' CVR-nummer er 37056480. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev IMOC Scandinavia ApS stiftet?
    IMOC Scandinavia ApS blev stiftet den 3. september 2015.
    Hvilken branche opererer IMOC Scandinavia ApS i?
    IMOC Scandinavia ApS opererer indenfor branchen "Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.".
    Hvor har IMOC Scandinavia ApS adresse?
    IMOC Scandinavia ApS har adresse på Njalsgade 76, 4., 2300 København S.
    Hvilken virksomhedsform har IMOC Scandinavia ApS?
    IMOC Scandinavia ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har IMOC Scandinavia ApS?
    IMOC Scandinavia ApS har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er IMOC Scandinavia ApS stadig aktiv?
    Ja, IMOC Scandinavia ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener IMOC Scandinavia ApS penge?
    Ja, IMOC Scandinavia ApS realiserede et overskud på 23.377 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er IMOC Scandinavia ApS' egenkapital?
    IMOC Scandinavia ApS' egenkapital er 1.060.195 kr. ifølge regnskabet for 2025.