domainSelskabsInfo

    Iceman Ejendomme ApS

    Navn:
    Iceman Ejendomme ApS
    CVR-nummer:
    43831844
    Adresse:
    Brogårdsvej 152, 9440 Aabybro
    Stiftet:
    2023
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Udlejning af erhvervsejendomme
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2023
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Iceman Ejendomme ApS (CVR 43831844). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårOmsætningBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20251,0 mio. kr.888 t.kr.650 t.kr.217 t.kr.291 t.kr.12,0 mio. kr.
    2024727 t.kr.532 t.kr.322 t.kr.-4 t.kr.77 t.kr.11,9 mio. kr.
    2023–353 t.kr.246 t.kr.37 t.kr.77 t.kr.11,9 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Iceman Ejendomme ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Iceman Ejendomme ApS (CVR: 43831844) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aabybro, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.

    Iceman Ejendomme ApS blev stiftet den 6. februar 2023 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er omsætningen 1,0 mio. kr., bruttofortjenesten 888 t.kr., årets resultat 217 t.kr. og egenkapitalen 291 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Brogårdsvej 152, 9440 Aabybro.

    For Iceman Ejendomme ApS foreligger der 3 regnskaber for regnskabsårene 2023–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 77 t.kr. i 2023 til 291 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 275,8 %.

    Virksomheden har haft overskud i 2 ud af 3 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 217 t.kr. mod -4 t.kr. året før – en fremgang.

    Bemærk at regnskabsåret 2023 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.

    Ofte stillede spørgsmål om Iceman Ejendomme ApS

    Hvad er Iceman Ejendomme ApS' CVR-nummer?
    Iceman Ejendomme ApS' CVR-nummer er 43831844. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Iceman Ejendomme ApS stiftet?
    Iceman Ejendomme ApS blev stiftet den 6. februar 2023.
    Hvilken branche opererer Iceman Ejendomme ApS i?
    Iceman Ejendomme ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
    Hvor har Iceman Ejendomme ApS adresse?
    Iceman Ejendomme ApS har adresse på Brogårdsvej 152, 9440 Aabybro.
    Hvilken virksomhedsform har Iceman Ejendomme ApS?
    Iceman Ejendomme ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Iceman Ejendomme ApS stadig aktiv?
    Ja, Iceman Ejendomme ApS er en aktiv virksomhed.
    Hvad er Iceman Ejendomme ApS' omsætning?
    Iceman Ejendomme ApS' seneste omsætning er 1.037.150 kr. ifølge regnskabet for 2025.
    Tjener Iceman Ejendomme ApS penge?
    Ja, Iceman Ejendomme ApS realiserede et overskud på 217.466 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Iceman Ejendomme ApS' egenkapital?
    Iceman Ejendomme ApS' egenkapital er 290.751 kr. ifølge regnskabet for 2025.