IBSEN PHOTONICS A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 71,1 mio. kr. | 12,9 mio. kr. | 9,3 mio. kr. | 55,2 mio. kr. | 76,6 mio. kr. |
| 2024 | 56,2 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 44,7 mio. kr. | 66,7 mio. kr. |
| 2023 | 64,6 mio. kr. | 4,2 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 45,6 mio. kr. | 76,6 mio. kr. |
| 2022 | 92,4 mio. kr. | 35,6 mio. kr. | 28,6 mio. kr. | 55,4 mio. kr. | 88,9 mio. kr. |
| 2021 | 71,0 mio. kr. | 25,0 mio. kr. | 21,1 mio. kr. | 43,7 mio. kr. | 66,7 mio. kr. |
| 2020 | 54,6 mio. kr. | 17,4 mio. kr. | 13,2 mio. kr. | 33,2 mio. kr. | 53,8 mio. kr. |
| 2019 | 43,1 mio. kr. | 11,7 mio. kr. | 10,8 mio. kr. | 23,4 mio. kr. | 39,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for IBSEN PHOTONICS A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
IBSEN PHOTONICS A/S (CVR: 26284066) er registreret som aktieselskab, beliggende i Farum, inden for branchen Fremstilling af optiske instrumenter, magnetiske og optiske medier og fotografisk udstyr, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 26284066 blev registreret i CVR den 12. oktober 2001 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet IBSEN PHOTONICS A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 31. oktober 2001. Virksomheden har 91 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 71,1 mio. kr., årets resultat 9,3 mio. kr. og egenkapitalen 55,2 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Ryttermarken 17, 3520 Farum.
For IBSEN PHOTONICS A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 23,4 mio. kr. i 2019 til 55,2 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 135,6 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 9,3 mio. kr. mod 1,3 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- A/S PSE NR. 5722(12. oktober 2001 – 30. oktober 2001)Tidligere navn
- IBSEN PHOTONICS A/S(siden 31. oktober 2001)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om IBSEN PHOTONICS A/S
- Hvad er IBSEN PHOTONICS A/S' CVR-nummer?
- IBSEN PHOTONICS A/S' CVR-nummer er 26284066. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev IBSEN PHOTONICS A/S stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 26284066 blev registreret den 12. oktober 2001. Navnet IBSEN PHOTONICS A/S har været registreret siden den 31. oktober 2001.
- Har IBSEN PHOTONICS A/S tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 26284066 har tidligere heddet A/S PSE NR. 5722 (12. oktober 2001 – 30. oktober 2001). Det nuværende navn, IBSEN PHOTONICS A/S, har været registreret siden den 31. oktober 2001.
- Hvilken branche opererer IBSEN PHOTONICS A/S i?
- IBSEN PHOTONICS A/S opererer indenfor branchen "Fremstilling af optiske instrumenter, magnetiske og optiske medier og fotografisk udstyr".
- Hvor har IBSEN PHOTONICS A/S adresse?
- IBSEN PHOTONICS A/S har adresse på Ryttermarken 17, 3520 Farum.
- Hvilken virksomhedsform har IBSEN PHOTONICS A/S?
- IBSEN PHOTONICS A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har IBSEN PHOTONICS A/S?
- IBSEN PHOTONICS A/S har 91 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er IBSEN PHOTONICS A/S stadig aktiv?
- Ja, IBSEN PHOTONICS A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener IBSEN PHOTONICS A/S penge?
- Ja, IBSEN PHOTONICS A/S realiserede et overskud på 9.290.179 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er IBSEN PHOTONICS A/S' egenkapital?
- IBSEN PHOTONICS A/S' egenkapital er 55.204.572 kr. ifølge regnskabet for 2025.