domainSelskabsInfo

    House of 316 ApS

    Navn:
    House of 316 ApS
    CVR-nummer:
    42449482
    Adresse:
    Redningsvejen 5, 3700 Rønne
    Stiftet:
    2021
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Detailhandel med byggematerialer og værktøj
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2021
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for House of 316 ApS (CVR 42449482). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025328 t.kr.142 t.kr.122 t.kr.653 t.kr.803 t.kr.
    2024840 t.kr.–266 t.kr.797 t.kr.1,1 mio. kr.
    2023474 t.kr.238 t.kr.186 t.kr.717 t.kr.975 t.kr.
    2022592 t.kr.387 t.kr.300 t.kr.601 t.kr.739 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for House of 316 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    House of 316 ApS (CVR: 42449482) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Rønne, inden for branchen Detailhandel med byggematerialer og værktøj, Status: Aktiv.

    House of 316 ApS blev stiftet den 1. juni 2021 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 328 t.kr., årets resultat 122 t.kr. og egenkapitalen 653 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Redningsvejen 5, 3700 Rønne.

    For House of 316 ApS foreligger der 4 regnskaber for regnskabsårene 2022–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 601 t.kr. i 2022 til 653 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 8,7 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 4 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 122 t.kr. mod 266 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om House of 316 ApS

    Hvad er House of 316 ApS' CVR-nummer?
    House of 316 ApS' CVR-nummer er 42449482. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev House of 316 ApS stiftet?
    House of 316 ApS blev stiftet den 1. juni 2021.
    Hvilken branche opererer House of 316 ApS i?
    House of 316 ApS opererer indenfor branchen "Detailhandel med byggematerialer og værktøj".
    Hvor har House of 316 ApS adresse?
    House of 316 ApS har adresse på Redningsvejen 5, 3700 Rønne.
    Hvilken virksomhedsform har House of 316 ApS?
    House of 316 ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har House of 316 ApS?
    House of 316 ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er House of 316 ApS stadig aktiv?
    Ja, House of 316 ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener House of 316 ApS penge?
    Ja, House of 316 ApS realiserede et overskud på 122.270 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er House of 316 ApS' egenkapital?
    House of 316 ApS' egenkapital er 653.055 kr. ifølge regnskabet for 2025.