HORSAGER HOLDING ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -9 t.kr. | 28 t.kr. | 2,7 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2024 | -9 t.kr. | 354 t.kr. | 2,8 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2023 | -7 t.kr. | 172 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
| 2022 | -8 t.kr. | -298 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2021 | -8 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2020 | -15 t.kr. | 286 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2019 | -10 t.kr. | 181 t.kr. | 923 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for HORSAGER HOLDING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
HORSAGER HOLDING ApS (CVR: 31753465) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hundested, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 31753465 blev registreret i CVR den 8. september 2008 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet HORSAGER HOLDING ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 2. november 2014.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 28 t.kr. og egenkapitalen 2,7 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Musvågevej 4, 3390 Hundested.
For HORSAGER HOLDING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 923 t.kr. i 2019 til 2,7 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 189,2 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 28 t.kr. mod 354 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- HORSAGER HOLDING REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB(8. september 2008 – 1. november 2014)Tidligere navn
- HORSAGER HOLDING ApS(siden 2. november 2014)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om HORSAGER HOLDING ApS
- Hvad er HORSAGER HOLDING ApS' CVR-nummer?
- HORSAGER HOLDING ApS' CVR-nummer er 31753465. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev HORSAGER HOLDING ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 31753465 blev registreret den 8. september 2008. Navnet HORSAGER HOLDING ApS har været registreret siden den 2. november 2014.
- Har HORSAGER HOLDING ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 31753465 har tidligere heddet HORSAGER HOLDING REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB (8. september 2008 – 1. november 2014). Det nuværende navn, HORSAGER HOLDING ApS, har været registreret siden den 2. november 2014.
- Hvilken branche opererer HORSAGER HOLDING ApS i?
- HORSAGER HOLDING ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
- Hvor har HORSAGER HOLDING ApS adresse?
- HORSAGER HOLDING ApS har adresse på Musvågevej 4, 3390 Hundested.
- Hvilken virksomhedsform har HORSAGER HOLDING ApS?
- HORSAGER HOLDING ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er HORSAGER HOLDING ApS stadig aktiv?
- Ja, HORSAGER HOLDING ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener HORSAGER HOLDING ApS penge?
- Ja, HORSAGER HOLDING ApS realiserede et overskud på 28.180 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er HORSAGER HOLDING ApS' egenkapital?
- HORSAGER HOLDING ApS' egenkapital er 2.669.134 kr. ifølge regnskabet for 2025.