HolmeTex Aps
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 857 t.kr. | -72 t.kr. | 161 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2024 | 1,9 mio. kr. | 700 t.kr. | 19 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 4,0 mio. kr. |
| 2023 | 1,9 mio. kr. | 299 t.kr. | 109 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 4,6 mio. kr. |
| 2022 | 1,3 mio. kr. | 52 t.kr. | -11 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 5,5 mio. kr. |
| 2021 | 1,1 mio. kr. | 157 t.kr. | 104 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2020 | 721 t.kr. | -29 t.kr. | -56 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2019 | 658 t.kr. | 186 t.kr. | 125 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for HolmeTex Aps. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
HolmeTex Aps (CVR: 39058561) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vadum, inden for branchen Engroshandel med beklædning, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 39058561 blev registreret i CVR den 30. oktober 2017 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet HolmeTex Aps har været virksomhedens registrerede navn siden den 17. februar 2018. Virksomheden har 31 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 857 t.kr., årets resultat 161 t.kr. og egenkapitalen 1,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Bakmøllevej 77, 9430 Vadum.
For HolmeTex Aps foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,3 mio. kr. i 2019 til 1,5 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 161 t.kr. mod 19 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Holme Trading ApS(30. oktober 2017 – 16. februar 2018)Tidligere navn
- HolmeTex Aps(siden 17. februar 2018)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om HolmeTex Aps
- Hvad er HolmeTex Aps' CVR-nummer?
- HolmeTex Aps' CVR-nummer er 39058561. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev HolmeTex Aps stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 39058561 blev registreret den 30. oktober 2017. Navnet HolmeTex Aps har været registreret siden den 17. februar 2018.
- Har HolmeTex Aps tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 39058561 har tidligere heddet Holme Trading ApS (30. oktober 2017 – 16. februar 2018). Det nuværende navn, HolmeTex Aps, har været registreret siden den 17. februar 2018.
- Hvilken branche opererer HolmeTex Aps i?
- HolmeTex Aps opererer indenfor branchen "Engroshandel med beklædning".
- Hvor har HolmeTex Aps adresse?
- HolmeTex Aps har adresse på Bakmøllevej 77, 9430 Vadum.
- Hvilken virksomhedsform har HolmeTex Aps?
- HolmeTex Aps er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har HolmeTex Aps?
- HolmeTex Aps har 31 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er HolmeTex Aps stadig aktiv?
- Ja, HolmeTex Aps er en aktiv virksomhed.
- Tjener HolmeTex Aps penge?
- Ja, HolmeTex Aps realiserede et overskud på 161.458 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er HolmeTex Aps' egenkapital?
- HolmeTex Aps' egenkapital er 1.464.668 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Engroshandel med beklædning · nærmeste bruttofortjeneste
- Pure Brands ApSVojensVojens880 t.kr.
- M.S.B. ApSHerlevHerlev877 t.kr.
- KÆRE BØRN A/SRoskildeRoskilde867 t.kr.
- HORSE & PONY ApSRanders NØRanders NØ864 t.kr.
- Zuma Trading ApSKøbenhavn SKøbenhavn S862 t.kr.
- EUROGATE A/SHirtshalsHirtshals862 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.