domainSelskabsInfo

    Holdingselskabet NML ApS

    Navn:
    Holdingselskabet NML ApS
    CVR-nummer:
    39500507
    Adresse:
    Bygmestervej 5, 5750 Ringe
    Stiftet:
    2018
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Finansielle holdingselskaber
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2018
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Holdingselskabet NML ApS (CVR 39500507). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025-79 t.kr.43,5 mio. kr.52,3 mio. kr.53,0 mio. kr.
    2024-20 t.kr.4,3 mio. kr.11,8 mio. kr.12,5 mio. kr.
    2023-6 t.kr.3,9 mio. kr.11,2 mio. kr.11,2 mio. kr.
    2022-3 t.kr.2,7 mio. kr.10,2 mio. kr.10,8 mio. kr.
    2021-4 t.kr.3,2 mio. kr.10,5 mio. kr.11,5 mio. kr.
    2020-6 t.kr.3,6 mio. kr.10,4 mio. kr.11,0 mio. kr.
    2019-7 t.kr.3,3 mio. kr.6,0 mio. kr.6,1 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Holdingselskabet NML ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Holdingselskabet NML ApS (CVR: 39500507) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Ringe, inden for branchen Finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.

    Holdingselskabet NML ApS blev stiftet den 19. april 2018 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 43,5 mio. kr. og egenkapitalen 52,3 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Bygmestervej 5, 5750 Ringe.

    For Holdingselskabet NML ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 6,0 mio. kr. i 2019 til 52,3 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 763,7 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 43,5 mio. kr. mod 4,3 mio. kr. året før – en fremgang.

    Ofte stillede spørgsmål om Holdingselskabet NML ApS

    Hvad er Holdingselskabet NML ApS' CVR-nummer?
    Holdingselskabet NML ApS' CVR-nummer er 39500507. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Holdingselskabet NML ApS stiftet?
    Holdingselskabet NML ApS blev stiftet den 19. april 2018.
    Hvilken branche opererer Holdingselskabet NML ApS i?
    Holdingselskabet NML ApS opererer indenfor branchen "Finansielle holdingselskaber".
    Hvor har Holdingselskabet NML ApS adresse?
    Holdingselskabet NML ApS har adresse på Bygmestervej 5, 5750 Ringe.
    Hvilken virksomhedsform har Holdingselskabet NML ApS?
    Holdingselskabet NML ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Holdingselskabet NML ApS stadig aktiv?
    Ja, Holdingselskabet NML ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Holdingselskabet NML ApS penge?
    Ja, Holdingselskabet NML ApS realiserede et overskud på 43.473.741 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Holdingselskabet NML ApS' egenkapital?
    Holdingselskabet NML ApS' egenkapital er 52.252.536 kr. ifølge regnskabet for 2025.